RAZREDNI PROJEKT: „Sijemo zrnca dobrote“ u 3. e

Uoči Božića učiteljica Marina Perković sa svojim je razredom provela projekt „Sijemo zrnca dobrote“. Riječ je o dvotjednom programu humanitarnih i obrazovnih aktivnosti za učenike u kojem u su sudjelovali i roditelji s ciljem boljeg razumijevanja blagdana, ljepote darivanja i zajedničkog slavljenja Božića. Između ostalog, učenici su tako posjetili nekoliko ustanova i nastupali na javnim događanjima, prikupljali su priloge za socijalnu kuhinju i darove za djecu, izradili blagdanske čestitke i prodavali rukotvorine nastale na kreativnoj radionici za roditelje. Ovim putem učiteljica Marina Perković zahvaljuje svima koji su sudjelovali ili pomogli u realizaciji njihovog razrednog projekta.

Projekt „Sijemo zrnca dobrote“

Moj 3. e razred s učiteljicom Marinom Perković proveo je projekt pod nazivom „Sijemo zrnca dobrote“. U tome projektu ujedno smo se zabavljali i nekog učinili sretnijim. Ovo je redoslijed djela koje smo učini kroz dva tjedna. Ponedjeljak: prikupljanje boca za akciju „Boce plastične za uspomene fantastične“. Utorak: „Nahranimo potrebite“ - donacija hrane za socijalnu samoposlugu. Srijeda: akcija prikupljanja deka za sklonište u Dumovcu. Četvrtak: donacija odjeće za Crveni križ. Petak: akcija prikupljanja čepova za skupe lijekove. U drugome tjednu u ponedjeljak pripremili smo i poslali pakete za djecu u SOS Dječjem selu „Lekenik“. Utorak: posjet i nastup u Domu sa starije osobe „Mirno doba“. Srijeda: kreativna radionica za roditelje. Četvrtak: sudjelovanje i prodaja rukotvorina na školskom Božićnom sajmu, a prilog je uplaćen u Fond za djecu naše škole. Petak: izrada i podjela čestitaka djelatnicima škole pod nazivom „Nek' je sretan Božić svima“. Naučili smo da svatko treba pomagati i činiti dobra djela jer je prosinac mjesec darivanja i slavljenja Božića. Ustvari, ne samo u prosincu - dobra djela trebamo činiti svaki dan!

Petra Anić, 3. e

Naš razredni projekt „Sijemo zrnca dobrote“

Pred Božić u našem smo razredu proveli projekt „Sijemo zrnca dobrote“. Prvoga dana prikupljali smo plastične boce, zatim smo skupljali hranu za socijalnu kuhinju. Naša akcija „Zima topa svima“ bila je za životinje u skloništu „Dumovec“. Za Crveni križ prikupljali smo odjeću. Također, prikupljali smo i čepove od boca za nabavku skupih lijekova. Za djecu u SOS Dječjem selu „Lekenik“ prikupljali smo potrepštine i poslali im darove. U Domu za starije „Mirno doba“ nastupali smo na kraćoj priredbi i družili se sa štićenicima. Naši roditelji pokazali su vještinu izrade ukrasa na kreativnoj radionici s učiteljicom. Za kraj, sudjelovali smo i nastupali na školskom Božićnom koncertu, a na našem štandu prodavali one ukrase koje si izradili naši roditelji. Prije odlaska na praznike, zadnji petak, svim djelatnicima škole uručili smo božićne čestitke. Ovaj projekt mi se svidio jer smo pomogli ljudima.

Mia Riha, 3. e

objavio: Krešo Urek   datum: 16. 1. 2019.

« Svibanj 2024 »