VESELI IGROKAZI: Gostovanje Jadranke Čunčić Bandov

Jadranka Čunčić Bandov omiljena je spisateljica naših učenika, a u srijedu, 29. studenog, upoznali su je i prvašići koji su se oduševili njezinim lutkama. U veseloj i razigranoj atmosferi u školskoj dvorani ispred i iza paravana odvile su se zabavne priče smiješnih likova izrađenih od primjerice tikava. U nastavku pročitajte dojmove naših prvašića .

„Na predstavi mi je bilo jako lijepo. Najdraži su mi bili jarci i zmajevi. Smijala sam se kada su zmajevi plesali. Voljela bih opet pogledati takvu predstavu.“

Katja Bojić, 1. b

„Najbolje mi je bilo svađanje zmajeva, a najdraži zmaj mi je bio žuti zmaj koji je cvokotao. Najljepše lutke bili su bizoni napravljeni od tikve. Svidjelo mi se kako nas je književnica potaknula na priču.“

Lana Kovačević , 1. b

„Za vrijeme predstave osjećao sam se sretno i zadovoljno. Javio sam se da glumim slonića i dobio sam uši i surlu. Igrali smo se miševa i mačke, a mi smo kao miševi izgovarali smo „Ciju, ciju, ciju-ju-ju, danas mačke nema tu!“ Bilo mi je smiješno dok su se koza i jarac svađali. Jedva čekam vidjeti još neku takvu predstavu.“

Filip Valentić, 1. b

„Bio sam sretan i veseo dok sam gledao predstavu. Najsmješnije su bile svinjice koje su se svađale jer je mala svinja bila gladna. Glumio sam mišića i tada sam se osjećao važno i ponosno. Volim glumiti i  idem na dramsku skupinu.“

Luka Tunić, 1. b

„Svidio mi se klaun, a najsmješnije je bilo dok je izgovarao svoje dugo ime. Najdraži likovi su mi magarci koji su se prepirali tko je najviši. Svidjele su mi se i ovce i koza te mačke i miševi. Htjela bih naučiti tako super glumiti.“

Magdalena Pavlić, 1. a

„Predstava je bila smiješna i zabavna. Najviše su mi se  svidjeli djed i unuk jer je djed pjevao: „Tikve sadim, od njih lutke radim!“ Opet bih htjela odgledati predstavu i znati bolje glumiti s lutkama.“

Luna Vranić, 1. a

„Najbolja je bila priča o gljivi i ježu koji se pokušao sakriti od kiše, ispod gljive. Smiješno je bilo kada se gljiva pjevajući vrtjela. Također mi se svidio klaun koji nas je jako zabavio. Spisateljica je odlično glumila i bila je jako zabavna.“

Vita Blažinović, 1. a

„Predstava mi se jako svidjela. Najdraži dio mi je kada su mali i veliki bik razgovarali, mali je bik pitao kakvi su vanzemaljci. Također mi se svidjelo kada je dvoje učenika glumilo slona i bubamaru. Htio bih naučiti glumiti s lutkama i volio bih opet gledati ovakvu predstavu.“

Mihael Kralj, 1. a

pripremile: Gabriela Perković i Petra Kruhak , 7. b

objavio: Krešo Urek   datum: 8. 12. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »