DAN LJUBAZNOSTI: Radionice i druge aktivnosti za učenike

Povodom Dana ljubaznosti 13. studenoga u našoj su školi organizirane različite aktivnosti za učenike. Tako je primjerice u 2. e pod vodstvom učiteljice Marine Perković provedena radionica o lijepom ponašanju u sklopu koje je nastao plakat s porukama učenika. Socijalna pedagoginja u posebnom razrednom odjelu Marina Smok Rajaković sa svojim je učenicima pripremila poruke o ljubaznosti, koje su drugi učenici i djelatnici mogli ponijeti sa sobom i nekome uljepšati dan.

O LJUBAZOSTI:

Ljubaznost znači biti dobar prema drugima. Važno je biti ljubazan jer to druge veseli. Volio bih da su svi ljubazni jer bi tada svi bili sretni.

Marin Hegeduš, 2. e

Ljubaznost je osobina koju bi trebao imati svaki čovjek. Ljubazni ljudi su pažljivi, ne šire loše raspoloženje oko sebe čak ni kada se ne slažu u svemu s drugim ljudima. Primjer ljubaznosti je pomoć i razumijevanje prema starijim osobama, roditeljima, braći i sestrama te prijateljima. Na kraju, ljubaznost nam grije srce i daje osjećaj vrijednosti.

Zrinko Crnoja, 2. e

Ljubaznosti danas ima sve manje, a dovoljno je i malo da nam vrati osmijeh na lice. Recite roditeljima svaki dan da ih volite. Kada vidite baku, pitajte treba li joj pomoć. Nazovite ljude koje niste dugo čuli i pitajte i kako su. Zagrlite drage osobe - ne treba vam poseban razlog za to. Činite dobra djela i recite lijepe riječi kad god možete jer su besplatne i vraćaju osmijeh na lice.

Lorena Vidaković, 2. e

Naši roditelji, bake i djedovi od rođenja nas uče kako biti ljubazan, pristojan i dobar. Ljubaznost može potaknuti ljubav prema nepoznatim osobama. Pobijediti strah od samoće. Ne košta išta, a znači puno.

Petra Anić, 2. e

Ljubaznost je nešto najljepše na svijetu. Ljudi su ljubazni kad su dobri jedni prema drugima. Mama je ljubazna kad mi peče vafle. Tata je ljubazan kad nas vodi u luna park. Seka je ljubazna kad mi kaže da me voli. Marta je ljubazna jer mi radi slikovnice kad sam bolesna. Ja sam ljubazna kad sam dobre volje.

Lara Žnidarić, 2. e

objavio: Krešo Urek   datum: 16. 11. 2017.