BLAGDAN SVIH SVETIH: Zapaljene svijeće za dugoselske učitelje

U četvrtak, 2. studenog, povodom blagdana Svih svetih, organizirani su posjeti gradskim grobljima i obilazak počivališta naših preminulih učitelja i djelatnika te drugih zaslužnih osoba u povijesti dugoselskog školstva.

Ispred djelatnika naše škole, u posjetu su sudjelovali ravnateljica Mara Mamuza, učiteljice u mirovini Sonja Grgac i Zdenka Knežić, voditeljica Volonterskog kluba Nikolina Ćerlek s volonterima 6. razreda, učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić, defektologinja Natalija Hrnkaš te školska knjižničarka Lada Grdan. Na grobovima su upaljene svijeće u znak sjećanja i odavanja počasti. Svima učiteljima i drugim školskim djelatnicima nastojimo izraziti zahvalnost za podizanje brojnih generacija učenika

Prisjetili smo se učitelja i ravnatelja Drage Mađera, Vere Mađer (razredna nastava), Vahide Božiković, (glazbena kultura), Stjepana Kovača (povijest i zemljopis), Marijana Kutleše (tjelesna kultura), Mile Mikanec (razredna nastava), bračnog para Živka i Nede Knezović (fizika, engleski jezik), Marijana Čavleka (domar), Ivanke Lukinac (kuharica), Marije Premužak (spremačica), Marije Pavlić (razredna nastava), Jurja Čanića (razredna nastava), Danice Šturm (priroda i biologija), Nade Pekvarić (razredna nastava) te Marije Zajec (odgojiteljica). Na Starom groblju posjetili smo grobove Jakova Černea (učitelj s početaka razvoja školstva), Đurđe Jelinić (tehnička kultura), Đurđice Kokot (razredna nastava), Dragice Babić (spremačica) te  grob župnika Josipa Zorića, književnika i saborskog zastupnika po kojem naša škola nosi ime i čija biografija svjedoči o velikom doprinosu pedagoškoj praksi dugoselskoga kraja.

Rado se sjećamo i preminulih učitelja pokopanih na grobljima u drugim hrvatskim gradovima: Ivana Kulaša (tjelesna kultura), Ivana Krmpotića (ravnatelj škole i učitelj povijesti), Marije Jelenić (hrvatski jezik), Blanke Perušić (razredna nastava), Igora Laoša (povijest), Draženke Baričević (vjeronauk), supružnika Franceka i Božene Frbežara (razredna nastava), Đurđe Babić Novak (hrvatski jezik), Zdenke Šum (školska knjižničarka), Zdenke Tepšić (razredna nastava) te Tomislava Ćurića (fizika), Milana Gerbera (računovođa), Srećka Gemića (fizika) i Pepija Manoića (kemija).

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 11. 2017.