KREATIVNA RADIONICA: Likovni i literarni radovi o jeseni

Učiteljica 4. e razreda Natalija Hršak za polaznike izvannastavne aktivnosti Knjigoljupci povodom Mjeseca hrvatske knjige organizirala je likovnu i literarnu radionicu na kojoj su nastali suncokreti u kolažu i literarni radovi na temu jeseni. Inspiraciju za pismene radove učenici su pronašli u šetnji školskim dvorištem, a suncokretima sastavljenim od sitnih papirnatih sjemenki ukrasili su hodnik ispred svoje učionice.

Jesen u mome kraju

Jesen je stigla u moj kraj. Došla je s gustom kišom usred noći i probudila me. I u dvorištu sam primijetila da je stigla jesen. Jesen je hladna i maglovita. Drveće je dobilo plodove i otpada mu lišće. Svako jutro igra se maglom ili nam donosi kišu. Plodovi voćaka su prekrasno zamirisali. Neke životinje skupljaju hranu za zimu, a neke odlaze u toplije krajeve. Lišće svaki dan razgovara s vjetrom. Ponekad se dogodi da Sunce poželi pojaviti se iza tmurnih i kišovitih oblaka. Volim jesen jer mogu uživati u plodovima voćaka i njezinoj ljepoti. Za mene je jesen šarenilo boja.

Paola Marković

Došla nam je gospođa Jesen u naš kraj. Sa sobom je donijela: kišu, vjetar, maglu i puno plodova. Šetala je i zelene krošnje pretvarala u krošnje šarenih boja. Pokucala je na moja vrata i dovela Sunce. Sunce se nasmijalo i reklo mi je: „Budi uvijek sretna djevojčica!“ Priroda u jesen miriše lijepo jer ima puno plodova. Zrak je hladan i svjež. Puše sjevernjak pa mi hladi obraze. Životinje se spremaju za zimu. Vjeverica sakuplja lješnjake za zimu, a medvjed traži prikladno mjesto za zimski san. Drveću pada lišće i ubrzo će biti golo. Ujutro u prirodi je rosa ili mraz koji prekriva trave, drveće i lišće. Lišće koje je palo s drveća počelo je prigovarati da ružno izgleda na podu. Neke ptice su odletjele u toplije krajeve, a druge ostaju ovdje preko zime. Jesen ponekad donese i vremenske nepogode. Volim jesen zato što ona donosi puno plodova

Ema Prisuda

Jesen je stigla uz gustu maglu. Došla je po danu, jučer. Stigla je u naš zavičaj. Ptice su odletjele u toplije krajeve. Počelo je padati lišće i počele su rasti gljive. Plodovi su na sve strane! Sve miriše po jabukama, grožđu, dinjama… Vjetar priča s plodovima, zatim priča s lišćem, a lišće sa stablima. Opraštaju se. Jesen je obukla i đake u kabanice i stavila im torbe na leđa. Igra se s lišćem, boji ga i otpuhuje. Volim jesen jer donosi puno novih stvari u kojima možemo uživati.

Leon Josipović

Jesen je stigla u naš zavičaj. Došla je s maglom i hladim vjetrom ujutro. Probudila me je sa šuškanjem lišća. Dozvala me van pa sam izašla razgledati prirodu. Zamijetila sam gola drveća, lišće na tlu, rosu na travi i šarenu prirodu. Najljepši su bili plodovi voća. Priroda je bila prelijepa. Jesen je veselo pogledala uokolo i vidjela djecu kako drže zmajeve. Izgledali su tužno jer nije bilo vjetra da mogu poletjeli. Skupila je snagu i puhnula jaki vjetar. Zmajevi su se vinuli visoko u zrak. To je jesen!

Lucija Mandić

objavio: Krešo Urek   datum: 21. 10. 2017.