MJESEC HRVATSKE KNJIGE: Lutkarski igrokazi Jadranke Čunčić-Bandov!

U ponedjeljak, 16. listopada, u našu školu došla je spisateljica dječjih igrokaza i pjesmica. Svi učenici trećih razreda okupili su se u dvorani. Tamo nas je čekala Jadranka Čunčić-Bandov. Ona nam je pomoću svojih lutkica prikazala svoje igrokaze.

Bilo je jako zanimljivo kad je iz svakog razreda pozvala po jednog učenika da glumi s njom. Ona je svoje lutke radila od stvari koje koristimo u svakodnevnom životu. Htjela bih da je još više djece upozna i da se druži s njom jer je zabavna.

Marija Ešegović, 3. e

Posjet Jadranke Čunčić-Bandov

U ponedjeljak, 16. listopada, našu je školu posjetila poznata spisateljica i lutkarica Jadranka Čunčić-Bandov. U školskoj dvorani izvela je puno lutkarskih predstava. U svakome igrokazu imala je drugačiji glas. Jadranka Čunčić-Bandov je ima plavu kosu, jako je draga i dobra. Najviše mi se svidjelo kada je pravila lutke – od obične, stare košare napravila je prekrasnog konja.

Katarina Klarić, 3. e

Posjet Jadranke Čunčić-Bandov

Posjet spisateljice Jadranke Čunčić-Bandov jako mi se svidio. Bila je zanimljiva, govorila je smiješnim glasom, a lutke sama izrađuje od raznih stvari. Krokodil je bio napravljen od kuhače i male košarice, a pas od četaka za pranje boca. Bilo je puno raznih lutaka koje su mi se jako svidjele. Bile su mi zanimljive i žabe koje su stalno kreketale. Sviđalo mi se kada je moja prijateljica Gabrijela glumila miša i kada su druga djeca sudjelovala u predstavama. Klaunovo ime bilo je jako smiješno jer ga je  teško izgovoriti. Sve su mi se lutke svidjele, pokušat ću ih napraviti sama kod kuće.

Lucija Lucić, 3. e

Posjet poznate spisateljice

U ponedjeljak, 16. listopada, išli u dvoranu upoznati spisateljicu Jadranku Čunčić-Bandov i pogledati njezine igrokaze. Ona je zapravo imala svoje malo kazalište. Neke lutke su bile smiješne, a neke i zanimljive. Vidjeli smo lutke koje su rađene od tikve. Zanimalo me kakav je osjećaj kad ih dotakneš. Bilo mi je lijepo. Želim da nam netko ponovno dođe.

Luka Mate Labaš, 3. e

Posjet Jadranke Čunčić-Bandov

U našu školu u ponedjeljak, 16. listopada, došla je Jadranka Čunčić-Bandov. Došla nam je odglumiti nekoliko predstava. Jedna je lutku napravila od tikava koje inače sadi u svom vrtu. Najbolja mi je lutka bila krokodil. Krokodila je napravila od tri prazne kartonske kutije za jaja. Ja sam pred svim učenicima trećih razreda i glumila miša. Bilo je jako smiješno. Nisam znala da je Jadranka Čunčić-Bandov tako kreativna. Svidjelo mi se kako izrađuje lutke i glumi. Čudim se kako brzo može promijeniti glas.

Gabrijela Preldžić, 3. e

Posjet Jadranke Čunčić-Bandov

Dobio sam ulogu mišića, a spisateljica Jadranka bila ke veliki mišić. Mi smo govorili: „Iji-iju-ju, mačke više nema tu!“. Jedna djevojčica glumila je mačku. Mačka je bila iza zastora pa smo se skrivali od nje da nas ne pojede. Mačka nas nije mogla pronaći pa se vratila iza zastora. Mi smo se vratili zato što mačke više nije bilo, pa smo svi govorili: „Iji-iju-ju, mačke više nema tu!“. To mi je bio najbolji događaj.

Karlo Starčević, 3. e

Spisateljica koja nas je posjetila zvala se Jadranka Čunčić-Bandov. Gledali smo puno lutkarskih predstava, a jedna od njih bila je „Buduljko i Žbunika“. Bilo je jako puno zabavnih likova. Bila sam jako uzbuđena i njezine lutkarske predstave su bile šaljive i zanimljive. Najzanimljivije mi je bilo kada smo mi glumili miševe i pričali sa spisateljicom. Igrali smo se i jako se zabavljali.

Ema Blažinović, 3. c

Spisateljica je bila smiješna i zabavna. Sviđaju mi se njezine predstave i zanimljiva mi je boja njezina glasa. Bila sam sretna i uzbuđena. Njezine predstave su jako maštovite. Predstave su bile šaljive i završavale su sa sretnim krajem. Bilo je jako zabavno jer sam prvi put upoznala nekog pisca. Vrijeme je brzo prošlo. Htjela bih opet gledati neke njezine predstave.

Dorotea Dubravčić, 3. c

Bilo mi je jako zabavno i smiješno. Najbolje je bilo kad su se dva magarca svađala koji je veći.

Ivona Šimić, 3. a

Bilo mi je odlično jer smo vidjeli kako se mogu raditi lutke. Svidjela mi se jako slonova surla napravljena od tikve. Odlično je to što su sjemenke zveckale u tim tikvama.

Emanuela Knez, 3. a

Pripremili Ivo Vernik i Danijel Dokuš, 7. a

objavio: Krešo Urek   datum: 19. 10. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »