ŠKOLSKA EKSKURZIJA: Sedmi razredi u Srednjoj Dalmaciji

Učenici sedmih razreda boravili su na trodnevnom putovanju Srednjom Dalmacijom od 5. do 7. lipnja. Smještaj je bio organiziran u Biogradu na Moru, a posjetili su Nacionalne parkove „Krku“ i „Kornati“, Sokolarski centar „Dubrava“ u Šibeniku te pitoreskni otok Krapanj, poznat po tradiciji spužvarstva i maloj nadmorskoj visini.

Sve fotografije pogledajte u galeriji

1. dan

U ponedjeljak, 5. lipnja, točno u 7.45 krenuli smo na naš maturalac. Prvo smo posjetili Nacionalni parku „Krka“ u kojem smo razgledali slapove i druge prirodne ljepote. Nakon toga smo krenuli prema Sokolarskom centru „Dubrava“ u Šibeniku gdje nas je jedan od sokolara upoznao sa zanimljivostima iz života sokolova i sova. Neki učenici dobili su priliku pridržati sovu ili nahraniti sokola vlastitom rukom. Zadnja stanica bio je Biograd na Moru gdje smo bili smješteni u hotelu. Napor prvoga dana utažen je večerom, a za mnoge to je ujedno bilo zagrijavanje za disko program.

2. dan

Ujutro nakon doručka zaputili smo se prema brodu koji nas je prevezao do Nacionalnog parka „Kornati“. Vožnja je trajala 3 sata što se nekim činilo predugo. Kao da imate tri školska sata bez pauze. Strpljenje se isplatilo jer već iz daljine otoci su nas privukli svojom neobičnom ljepotom. Naše glavno odredište na Kornatima bila je poznata plaža i Park prirode „Telašćica“. Ovo iskustvo najbolje je usporediti s vjetrom koji vam na palubi puše u kosu i jedino što trebate činiti jest uživati. Nakon ručka imali smo slobodno vrijeme za kupanje u moru. Kada smo se vratili u naš hotel imali smo večeru, a poslije jela mogućnost kupanja u bazenu. U večernjim satima opet smo se okupili u disku.

3.dan

Na odmoru vrijeme jako brzo leti. Početak posljednjeg dana započeo je doručkom i kupanjem u bazenu sve do ručka. Nakon ručka zaputili smo se prema Šibeniku i prošetali ovim stoljetnim gradom. Na rivi smo se ukrcali na barku koja nas je odvezla obližnjeg otoka Krapnja, koji je prvenstveno poznat po spužvarstvu, ali ujedno i kao naseljeni otok s najmanjom nadmorskom visinom u Jadranskom moru. Na otoku u jednoj od lučica prisustvovali smo predavanju o izlovu i preradi morskih spužvi. To je dio naše tradicije koji bi svakako trebalo očuvati. Predavanje je ujedno bilo posljednja stavka našeg itinerara pred povratak u Dugo Selo. Naše putovanje bilo je prekrasno iskustvo za sve učenike. Da je barem potrajalo još nekoliko dana…

Ana Nikolić, 7. e, Ivana Karas i Lorena Antunović, 7. c

Sve fotografije pogledajte u galeriji

objavio: Krešo Urek   datum: 13. 6. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »