DAN ŠKOLE: Radionice i svečana priredba na radost svima!

Dan škole proslavili smo u petak, 28. travnja, u radnoj, veseloj i svečanoj atmosferi. Pored mnoštva radionica i igara koje su se odvijale tijekom prijepodneva, centralni dio programa bila je svečana priredba u izvedbi naših učenika na koju su se odazvali mnogi uzvanici, suradnici i prijatelji naše škole.

Sve fotografije pogledajte u galeriji

Na samom početku priredbe okupljenima se obratila ravnateljica Mara Mamuza te posebno pozdravila zamjenika gradonačelnika Pavu Jakovljevića, ravnatelja Osnovne škole „Ivan Benković“ Branka Goleša, župnika Slavka Kresonju, predstavnike dugoselskih institucija te učenike, njihove roditelje, učitelje, ali i bivše, sada umirovljene djelatnike naše škole. Istaknula je kako ćemo ovu školsku godinu s ponosom pamtiti po osvajanju Zlatne povelje za najljepši školski vrt kontinentalne Hrvatske“ te se u tom smislu zahvalila svima koji su sinergijom zajedništva i suradnje pridonijeli ovoj vrijednoj tituli. Potom je pozvala zamjenika gradonačelnika Pavu Jakovljevića koji je u ime Grada Dugog Sela i svoje osobno čestitao Dan škole svim učenicima i djelatnicima podsjetivši na vrijednost naših uspjeha, kao i na ne manje važno „novo ruho stare škole“.

Svečana priredba predstavljala je svojevrsni kolaž truda, veselja i radosti, kreativnosti i talenata naših učenika i njihovih učitelja. Na pozornici su plesali, pjevali, recitirali i svirali učenici svih uzrasta, od 1. do . razreda, a šećer na kraju bila je dojmljiva izvedba popularnih pjesama Parnoga valjka Zbora učitelja.

Radionice su pak bile presjek različitih kreativnih, obrazovnih i odgojnih sadržaja kao izazov za zabavu i igru. Učenici su tako sudjelovali u kreativnim radionicama izrade kućica za ptice, vaza, kocaka znanja, prirodnih krema za ruke, u radionicama animacije glinom, meteorologije, robotike i medijacije,  u matematičkim i sportskim igrama te potrazi za svetim gralom, u projekcijama filmova slavne Zagrebačke škole animiranoga filma, u volonterskoj akciji u školskoj knjižnici, ali i naučiti ponešto o tome kako se ponijeti u situaciji kada je potrebno pružiti prvu pomoć. Učenici 8. razreda sa svojim su razrednicima posjetili Srednju školu Dugo Selo u sklopu predstavljanja programa koje će učenici uskoro moći upisati.

Ovom širokom lepezom radionica i programa obilježili smo Dan škole koji je i ove godine podsjećao na veselu i marljivu košnicu!

Program svečane priredbe:

Škola, dječja pjesma

izvodi Pjevačka skupina učenika 1. razreda

voditeljica: učiteljica Marina Perković

Kaubojski ples, plesna točka

izvodi Plesna skupina učenika 1. razreda

voditeljica: učiteljica Ada Trbović

Kakvu kome knjigu?, Grigor Vitez – recitacija

izvode učenice 4. razreda Mirna Protrka i Marija Jagić

voditeljica: učiteljica Ivana Protuđer

Dječja zumba, plesna točka

izvodi Plesna skupina 3. razreda

voditeljica: učiteljica Sonja Ivančević

Prijateljice, autorski rad učiteljice hrvatskoga jezika Marijane Balšić – igrokaz

izvodi Dramska skupina učenika 5. razreda: Antonija Vukadin, Mia Vernik i Ivana Lucić

voditeljica: učiteljica hrvatskoga jezika Marijana Balšić

I feel better when I'm dancing, plesna točka

izvodi Plesna skupina učenica 4. razreda

voditeljica: učiteljica Ruža Špoljarić

Školsko zvono / Pjevaj mi, pjevaj, sokole / Oda Radosti / Tu za repu / Na Sleme – mix popularnih pjesama

izvodi instrumentalna skupina učenika 2., 4. i 6. razreda „Čarobne flaute“

voditeljica: učiteljica glazbene kulture Tena Čačić

Anegdote o slavnim osobama i vicevi

izvode učenici 6. razreda

voditeljica: učiteljica hrvatskoga jezika Petra Bijelić

Anuška, dječja pjesma

izvodi instrumentalni sastav učenika 4. razreda „Svirači“: Marta Akmačić – klavir, Kristina Pavić – bisernica, Matko Bebek i Fran Vicić – brač

voditeljica: učiteljica glazbene kulture Marija Šarkanj

Sve ptičice iz gore / Let her go / Život nije siv / You raise me up – mix popularnih pjesama

izvodi školski Zbor

11.Molitva / Uhvati ritam – popularne pjesme Parnog valjka

izvodi „Zbor učitelja“

Sve fotografije pogledajte u galeriji

objavio: Krešo Urek   datum: 8. 5. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »