VIJEĆE UČENIKA: Predstavljen Savjet mladih Grada Dugog Sela

Na sjednici Vijeća učenika održanoj u utorak, 4. travnja, gostovala je predsjednica Savjeta mladih Grada Dugog Sela Maja Matijaš te predstavila program Savjeta mladih.

Predsjednica Savjeta mladih učenicima je pojasnila kako je Savjet mladih organizacija nalik Vijeću učenika, samo se bavi pitanjima koja su važna za djecu i mlade na području cijelog Dugog Sela. Kao što je cilj Vijeća učenika poboljšati rad naše škole, tako je cilj Savjeta mladih poboljšati život djece i mladih u našem gradu. Članom Savjeta mladih može postati svaka osoba starija od 15 godina, koja je član neke udruge, Vijeća učenika ili slične organizacije, a predsjednica Matijaš pozvala je predstavnike u Vijeću učenika da u svojim razredima prikupe prijedloge za poboljšanje života djece i mladih u Dugom Selu kako bi Savjet mladih raspravio o njima i uključio ih u svoj program rada.

Također, najavila je da će Savjet mladih uskoro organizirati tribinu o zdravoj prehrani, sportu i općenito zdravom načinu života te da će uskoro biti organizirana projekcija filma namijenjenog djeci i mladima. Pozvala je učenike da se uključe u aktivnosti Savjeta mladih, o kojima se više može pročitati na njihovoj Facebook stranici (link: https://www.facebook.com/savjetmladihds/?hc_ref=SEARCH) te službenoj stranici Grada Dugo Selo (http://dugoselo.hr/savjetmladih/?page_id=73).

Predstavnici razreda trebaju do srijede, 12. travnja, prikupiti u svojim razredima ideje za poboljšanje života djece i mladih u Dugom Selu te ih dostaviti stručnim suradnicama škole koje će ih proslijediti Savjetu mladih.

Učenicima su potom predstavljeni i kriteriji za dodjeljivanje titula Učenik generacije, Učenik škole i Najrazred. Važno je napomenuti da će se osim školskog uspjeha i vladanja, bodovati i sudjelovanje na natjecanjima, smotrama, natječajima, školskim priredbama, kao i uključenost u izvannastavne i izvanškolske aktivnosti. Posebne bodove skupit će učenici koji pomažu drugima u svladavanju gradiva i pozitivno utječu na atmosferu u razredu, kao i razredi koji sudjeluju u ekološkim i volonterskim aktivnostima.

Kandidate za ove titule, odnosno poticajne pedagoške mjere, moći će predlagati razrednici, Razredna vijeća te Vijeće učenika, a imenovana su i povjerenstva koja čine ravnateljica, stručni suradnici i učitelji. Povjerenstva će na temelju bodova odlučiti o najboljima među prijavljenima. Stručne suradnice najavile su da će na sljedećoj sjednici Vijeća učenika predstavnici razreda moći predložiti svoje kandidate. Cilj ovakvih poticajnih pedagoških mjera jest potaknuti učenike na prihvatljiva i poželjna ponašanja.

Veselimo se vašim novim idejama i uspjesima!

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 4. 2017.