OBAVIJEST: Pozivnica za sudjelovanje

Poštovani roditelji,

Čast nam je pozvati Vas  da uključite svoju djecu u ciklus radionica za učenike osnovnih škola koje se održavaju u sklopu projekta "Ruka podrške učenicima koji trpe nasilje“.

Projekt Ruka podrške (učenicima koji trpe nasilje) u organizaciji Psihološkog centra TESA i namijenjen je prevenciji vršnjačkog nasilja kroz nekoliko projektnih aktivnosti. U školama provodimo edukaciju stručnjaka koji rade s djecom i adolescentima – učiteljima, nastavnicima i stručnim suradnicima, kao i edukaciju učenika u razrednim odjelima. Glavni cilj projekta je doprinos smanjivanju nasilja među učenicima te povećanje sigurnosti i dobrih odnosa.

Ciklusi radionica u sklopu projekta Ruka podrške namijenjeni su učenicima koji su pod povećanim rizikom - potencijalne ili stvarne žrtve vršnjačkog nasilja, ali i drugoj djeci koja se slabije snalaze s vršnjacima i treba im da nauče kako se bolje zalagati za sebe. Iz više škola će se oformiti skupina od maksimalno 15 učenika s kojima će stručnjaci Psihološkog centra Tesa, psiholozi s puno iskustva u radu s djecom i dodatnom psihoterapijskim edukacijama, raditi na razvijanju zaštitnih čimbenika.

Kroz 6 dvoipolsatnih radionica radit ćemo u skupini na:

JAČANJU SAMOPOUZDANJA I SAMOPOŠTOVANJA,

JAČANJU ASERTIVNOSTI,

VJEŽBANJU NENESILNOG RJEŠAVANJA SUKOBA   I

VJEŽBANJU SOCIJALNIH I KOMUNIKACIJSKIH VJEŠTINA

Sudjelovanje u projektu (radionice, savjetovanje) je besplatno za učenike i roditelje. Radionice obuhvaćaju kraći teorijski te opsežniji praktični dio. Dok se u teorijskom sudionici upoznaju sa tehnikama i mogućnostima, u praktičnom vježbaju primjenu stečenih znanja u rješavanju konkretnih problema u odnosima s vršnjacima.

Rad je interaktivan – kroz vježbe, igranje uloga, demonstraciju, diskusiju, rad s kreativnim materijalima. Radionice će se održavati u prostoru Psihološkog centra Tesa, subotama. Sudionici su učenici i učenice osnovnih  škola (5.-8. razredi).

Više projektu pročitati u priloženom dokumentu.

Priloženi dokumenti:
pozivnica_za_ciklus_OS.doc (41.50 KB)

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 18. 1. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »