ZAGREBAČKO KAZALIŠTE LUTAKA: Drugašići u društvu Pepeljuge!

U srijedu, 9. studenog, učenici 2. razreda i njihove učiteljice veselo su se otputili u Zagrebačko kazalište lutaka gdje su pogledali predstavu „Pepeljuga“. Ova svevremenska bajka koja govori o temama ljubavi, marljivosti i toleranciji oduševila je učenike, a njihove dojmove pročitajte u nastavku.

Bili smo u Zagrebačkom kazalištu lutaka. Svi glumci su bili odjeveni u crno, osim Pepeljuge i vile. u jednom trenu maćeha je prošla pokraj učiteljice i mene. Jako smo se uplašile. Predstava mi se jako svidjela. Na kraju je dobro srce Pepeljuge pobijedilo zla srca maćehe, Grizelde i Anastazije.

Ivona Šimić, 2. a

Svi su glumci bili lutke, osim Pepeljuge i vile. Pepeljuga je imala pomajku i dvije sestre koje su se zvale Grizelda i Anastazija. Kraljević je tražio ženu pa je sve cure pozvao na bal. Pepeljuga nije smjela na bal. Njezina pomajka i sestre su već otišle. Pepeljugi je došla vila i stvorila joj haljinu i cipele pa je mogla ići na bal. Izgledala je tako lijepo da je čak ni sestre, a ni pomajka, nisu prepoznale. Kraljević se sjetio su se igrali kao mali. Kraljević je pronašao svoju ženu, a žena mu je postala Pepeljuga.

Rene Grozdek, 2. a

Učenici drugih razreda bili su u Zagrebačkom kazalištu lutaka i gledali „Pepeljugu“. Ako mene pitate, najdraži događaj bio mi je kada je Pepeljuga dobila prekrasne cipelice. Najsmješniji dio mi je kad je Grizelda prvi put otvorila usta jer su bila jako velika. Najtužniji dio, o tome baš i ne bih. No dobro, najtužniji dio mi je kada su Grizelda i Anastazija potrgale Pepeljuginu jedinu uspomenu na njezinu dragu majku. Skoro sam se rasplakala koliko je to tužno bilo.

Melanie Grgić, 2. a

Učenici drugih razreda bili su u Zagrebačkom kazalištu lutaka 9. studenog. Gledali smo „Pepeljugu“. Meni se svidjelo kad se Pepeljuga probudila iz kreveta. Bilo mi je tužno kad su Anastazija i Grizelda potrgale haljinu. Ona je Pepeljugi bila jedina uspomena na mamu.

Leo Bogdanović, 2. a

objavio: Krešo Urek   datum: 17. 11. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »