VIJEĆE UČENIKA: Uvodna riječ nove predsjednice Ane Marije Jeličić, 8. a!

U četvrtak, 20. listopada, održao se prvi sastanak Vijeća učenika u učionici broj šest. Na Vijeću učenika bili su prisutni mnogi predsjednici i potpredsjednici razreda. Na početku vijeća obratile su nam se pedagoginja Martina Jenik Pelivanović, defektologinja Natalija Hrnkaš i psihologinja Ivana Delač, a zatim smo proveli izbore za  predsjednika Vijeća učenika.

Za predsjednika/cu Vijeća kandidirali smo se Lucija Ladof, 3. e, Gabrijel Džidić, 4. c, Katarina-Erica Žlabravec, 8. e, Mateo Topolko, 8. e, i ja, Ana Marija Jeličić, 8. a. Za predsjednicu Vijeća učenika izabrana sam ja s 33 glasa, a za potpredsjednika odabran je Mateo Topolko s 13 glasova.

Nakon glasanja, prisjetili smo se prošlogodišnje izvannastavne skupine za pomoć učenicima koji žele postići bolje rezultate u učenju „Nauči me učiti“. Zatim smo razgovarali o Mjesecu borbe protiv ovisnosti gdje su nam djelatnice stručne službe rekle da je važno da se svaki razred uključi u obilježavanje raznim aktivnostima.

Shvaćam da je biti predsjednica Vijeća učenika velika odgovornost, stoga sam svoju novu dužnost prihvatila vrlo ozbiljno. Imam mnogo ideja kojima su samo potrebni ljudi s voljom i željom da bi se ostvarile.

Voljela bih da naša škola izgleda mnogo veselije i šarenije. Mislim da bi svaki zid trebao biti ispunjen različitim dječjim radovima. Nema veze ako netko nije talentiran u crtanju, mislim da su puno važnije poruke koje ti crteži šalju. Također, mislim da bi bilo odlično organizirati glazbene dane u našoj školi barem 2-3 puta mjesečno kako bi se djeca opustila i zabavila pod odmorima.

Djeci koja imaju strah od javnih nastupa nije lako pa smatram da bi bilo vrlo dobro da učenici već u nižim razredima vježbaju govoriti pred publikom te da se često u našoj školi održavaju predstave i razna natjecanja.

Bilo bi odlično i da učenici viših razreda jednom u mjesecu organiziraju natjecanje ili kviz znanja kako bi stekli natjecateljske vještine. Također, mislim da bi učitelji trebali učenicima često davati zadatke za rad u skupinama kako bi razvili vještine dogovaranja i suradnje.

Kao što u školi imamo skupinu za pomoć učenicima koji žele postići bolje rezultate u učenju, bilo bi dobro da imamo i skupinu učenika koji će savjetovati učenike s problemima, nedoumicama i stvarima koje ih muče. To možemo biti svi mi kojima dobro ide savjetovanje drugih, ali i oni koji žele pomoći drugima.

Nadam se da će naša škola postati još bolje mjesto i da će djeca u nju dolaziti s osmijehom!

Ana Marija Jeličić, 8. a

objavio: Krešo Urek   datum: 8. 11. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »