54. REVIJA HRVATSKOG FILMSKOG STVARALAŠTVA DJECE: Projekcija našeg filma „Vrata bez jednine“

Revija hrvatskoga filmskog stvaralaštva djece održala se u Makarskoj od 5. do 8. listopada, kada su prikazan i film naše Filmske družine „Vrata bez jednine“. Na samu je Reviju prijavljeno čak 195 filmskih radova djece osnovnoškolske dobi iz cijele Hrvatske, od čega je nakon selekcije za ulazak u službenu konkurenciju prošlo njih 83.

Selekcijska komisija bila u sljedećem sastavu: pedagog Josip Krinić, filmska kritičarka Diana Nenadić i filmski montažer Slaven Zečević, a naši predstavnici Družine koji su sudjelovali na Reviji bili su voditeljica Darija Sever i učenik 6. c razreda Leo Babić. U nastavku pročitajte Leov zanimljiv izvještaj.

Bok! Ja sam Leo. Prije par dana vratio sam se  iz Makarske. Sad ću vam ispričati kako je tamo bilo.

U srijedu, 5. listopada, svi smo morali biti ispred Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u 7.15 sati. Tamo nas se okupila tridesetak. Pola je otišlo u bus broj 1, ali mi smo ušli u bus broj 2. Busom smo se vozili oko 7 sati. Tamo sam upoznao prijatelja Svena.

Kad smo stigli u Makarsku, prvo smo čekali na recepciji hotela, a kad smo dobili ključ, otišli smo u sobu, raspakirali i malo odspavali kako bismo se odmorili od puta. Na večeri smo upoznali još prijatelja: Viktora i Viktora iz Rijeke. Poslije večere otišli smo na otvorenje i prvu projekciju. Uranili smo ujutro na doručak i upoznali Dominika, a poslije smo otišli na projekcije filmova gdje smo upoznali Karla. Gledali smo tri filma zaredom.

Toga dana otišli smo ranije na večeru zbog izlaska u disko, ali na kraju smo svi ostali gledati utakmicu. Sljedeći dan doručkovali smo i otišli na dvije projekcije, od kojih je jedna bila naš film „Vrata bez jednine“, a kasnije smo prošetali Makarskom. Zatvaranje Revije i dodjela nagrada održani su navečer. Bili smo razočarani jer nismo ništa osvojili, ali nas je utješio odlazak u disko.

Sutradan smo razgovarali s autorima i mentorima te smo ih mogli pitati sve što nas je zanimalo vezano za stvaranje filma. Najbolji filmovi bili su mi: igrani filmovi „(Ne)sretan pad“ i „Zadaaaaća“, dokumentarni film „Okus doma“ i naš film „Vrata bez jednine“. Bilo je zabavno i poučno te se nadam da ću i sljedeće godine ići na Reviju.

Leo Babić, 6. c

objavio: Krešo Urek   datum: 17. 10. 2016.