Put u Baško polje

Učenici četvrtih razreda Oš Josipa Zorića nestrpljivo su očekivali odlazak u Baško polje. Zajedno s učiteljima u turističko naselje Baško polje su otputovali preko putničke agencije Darojković.

U Baškom polju su proveli 7 dana (15.5-21.5.2010). Cilj ovog putovanja je obuka neplivača i proučavanje primorskog dijela naše domovine. U 5 odjela bilo je oko 130 učenika. Slobodno vrijeme ispunili smo rješavanjem radnih mapa uz obalu Jadranskog mora. Upoznali smo obližnju okolicu Baškog polja, kao što je Baška Voda i Makarska. U Makarsku smo putovali brodom gdje smo posjetili Malakološki muzej i upoznali mnogo zaštićenog bilja i školjke iz cijelog svijeta. Zadnja 2 dana bila su posebno zanimljiva. Održalo se natjecanje u nogometu i graničaru. 4.e razred bio je prvi u nogometu i graničaru. Bio je velik broj neplivača kojih je nakon obuke ostalo samo 6-7. U ovoj skupini bilo je učenika s različitim plivačkim sposobnostima. Na natjecanju je bilo zanimljivo gledati učenike koji su prvi put vidjeli more i koji su u početku bili neplivači. U štafeti je prvo mjesto zauzeo 4.d, drugo mjesto 4.e, a treće mjesto pripalo je 4.a razredu. Oni su osvojili pehare i medalje. Posebno su se istakli: Filip Bogović, Ivan Zanki i Lorena Maraković koji treniraju plivanje. Pojedinačno su se natjecali dječaci i djevojčice i također su osvojili medalje. Najuspješniji u plivanju bili su učenici 4.d razreda. Učenici 4.b razreda uspješno su završili obuku, iako su u početku imali najmanji broj plivača. Nakon večera održavala su se zabavna natjecanja kao što su: najbolji pjevač i pjevačica, lude frizure itd. U ime učenika i učitelja zahvaljujemo svima onima koji su ovo putovanje i naš boravak učinili nezaboravnim uživajući u podnožju Parka prirode Biokovo.

objavio: Krešo Urek   datum: 15. 6. 2010.