TRAGOM PRAČOVJEKA: Trećaši posjetili Muzej krapinskih neandertalaca

U četvrtak, 19. svibnja bili smo na izletu u Krapini u Muzeju krapinskih neandertalaca. Do Krapine smo se vozili autobusom. Prvo smo obišli spomenik hrvatskoj himni. Igrali smo se u parku i nakon toga ručali u restoranu blizu parka. Nakon ručka uputili smo se prema Muzeju.

Muzej je bio velik. Saznali smo puno toga o nastanku našega života. Saznali smo i to da su neandertalci živjeli puno teže od nas. Najstarija žena u špilji živjela je 30 ili 40 godina. Neandertalci su svoje rane liječili tako da su prožvakali ljekovito bilje i stavljali ga na ranu. Lovili su divlje životinje kako bi se prehranili. Saznali smo za ženu pračovjeka koja se zove Lucy.

U Muzeju  je bilo jako zabavno. Na povratku kući razgovarali smo o svemu što nam se dogodilo.

Adriana Husarić, 3. a

U četvrtak, 19. svibnja, svi učenici trećih razreda posjetili su Muzej krapinskih neandertalaca. U razredu smo dobili sendviče za put, a zatim smo se smjestili u autobuse. Vozili smo se prema Hrvatskom zagorju. Prvo smo posjetili spomenik hrvatskoj himni. Poslije toga smo ručali u restoranu „Zelenjak i igrali se u parku kraj rijeke Sutle. U blizini je bila i jedna bara u kojoj su bile kornjače.

Na kraju smo se uputili prema Muzej, gdje smo prvo pogledali film o životu pračovjeka i nastanku svemira i planeta. Vidjeli smo i kosti dinosaurusa. Od gospođe koja nas je provela Muzejom saznali smo da se prvi pračovjek koji je hodao uspravno zvao Lucy.

Zatim smo svi zajedno otišli na sladoled i kupili smo pokoji suvenir. Bilo je jako lijepo i poučno.

Veronika Kostantinov, 3. a

U četvrtak smo posjetili Krapinu. Prvo smo stigli u restoran „Zelenjak“. Tamo smo ručali i poigrali se u prku kod rijeke Sutle. Prošetali smo da spomenika Antunu Mihanoviću koji je napisao himnu Republike Hrvatske. Nakon ručka i igranja posjetili smo Muzej krapinskog pračovjeka.

U Muzeju smo prvo pogledali film o pračovjeku. Bio je pomalo zastrašujući. Vodila nas je gospođa koja nam je sve objašnjavala. Prvo smo vidjeli ljude iz prošlosti. Najpoznatija lubanja je lubanja broj 3. Ta lubanja pripada jednoj ženi. Zatim smo ušli u jedan vremeplov. Kad smo iz njega izašli, pogledali smo film o nastanku svemira. Zatim smo razgledali ilustracije na zidovima o tome kako su nastale životinje. Gospođa nam je rekla da je žena pračovjek Lucy stala na noge. Pronašli su je u Africi. Upoznali smo i obitelj prikazanu u filmu i pogledali razlike između pračovjeka i današnjih ljudi. Praljudi su imali veći nos od nas kako bi zagrijali zrak oko sebe jer su živjeli u ledeno doba.

Bilo mi je jako lijepo.

Lucija Špoljarec, 3. a

Bili smo u Krapini, u Muzeju krapinskih neandertalaca. Pogledali smo kratak, ali i pomalo strašan film. Prolazili smo kroz Muzej sve dok nismo ugledali zid ne kojem je bilo prokazano kako je nastala Zemlja i cijeli svemir. Najviše mi se svidjelo kada smo gledali film o nastanku čovjeka.

Kad smo izašli iz Muzeja, pojeli smo sladoled i kupili suvenire. Bilo mi je jako lijepo.

Lana Tokić, 3. a

objavio: Krešo Urek   datum: 24. 5. 2016.