„SUSRET ĐAKA GLAZBENJAKA“: Nastupili Glazbeni kreativci i Vokalni ansambl

U utorak, 10. svibnja, u pratnji učiteljica glazbene kulture Helene Strinavić i Tene Čačić Vokalna skupina Osnovne škole Josipa Zorića i orkestar Glazbenih kreativaca krenuli su u Križ u OŠ Milke Trnine na „Susret đaka glazbenjaka“.

Krenuli smo autobusom, a s nama su pošli i naši Radoznali reporteri, školski novinari, koji su imali zadatak snimiti i fotografirati naše nastupe. U autobusu je Mihaela Dokić svim članicama zbora napravila jednake frizure. Autobus nas je ostavio na obližnjoj stanici kod škole.

Kada smo stigle u Osnovnu školu Milke Trnine, ušle smo u svlačionicu i tamo ostavile svoje  stvari i pjevale pjesmu u koju nismo bile posve sigurne. Nakon toga krenule smo na tribine i podržale Glazbene kreativce i njihovu voditeljicu Tenu Čačić koji su na različitim instrumentima – blok flautama, bongosima, kongu, gitari, braču, bisernici i metalofonu – odsvirali sljedeće pjesme: „Školsko zvono“, „Love me like you do“, „Tu za repu, tu za lan“, „Oda radosti“ i „Bella“. Uživale smo u točkama koje su izvedene prije našeg nastupa, a onda smo napokon i mi stigle na red. Stale smo u polukrug pred dva mikrofona i otpjevale dvije pjesme –  pjesmu „Lutka“ grupe SARS, koja se svima jako svidjela i pjesmu „All of me“ Johna Legenda. Nakon nastupa uživale smo i s olakšanjem pogledale zadnju točku.

Osobno mi se najviše svidio nastup učenika koji su zapravo izveli predstavu i prikazali nam jedan kratki ulomak iz poznatog animiranog filma „Snježno kraljevstvo“. Kada je cjelokupni događaj završio, kratak je govor održala učiteljica glazbene kulture u Osnovnoj školi „Ivan Benković“ Sandra Frančišković te je nakon toga podijelila zahvalnice i poklone učenicima i učiteljima, odnosno sudionicima Susreta. Nakon podjele darova mirno smo mogli krenuti u školu blagovaonicu na druženje i malu zakusku. Upoznali smo i članove jednog benda iz Čazme. Bili su tako druželjubivi i prijateljski raspoloženi tako da smo čak razmijenili brojeve telefona, a Mihaela ih je usput intervjuirala za naš časopis „Joška“. Kada smo pošli kući, svi smo bili već pomalo umorni pa na putu nismo bili glasni.

Ubrzo smo stigli pred školu, pozdravili se s učiteljicama i krenuli kući u nadi da ćemo jednoga dana ovo ponoviti.

Magdalena Đunđuš, 7. a

objavio: Krešo Urek   datum: 18. 5. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »