CROATIAN MAKERS: Održano 1. kolo Natjecanja iz robotike

U srijedu, 4. svibnja, naša je škola bila domaćin Natjecanja iz robotike za učenike osnovnih škola, projekta pod pokroviteljstvom Instituta za razvoj i inovativnost mladih (IRIM) i Croatian Makers lige.

U natjecanju je sudjelovalo 11 ekipa iz devet škola Zagrebačke županije, a u svakom je timu bilo četiri člana. Svrha projekta je popularizacija robotike i računarstva među učenicima. Natjecanje je otvorila ravnateljica Mara Mamuza izrazivši dobrodošlicu, a učenici su izveli kraći umjetnički program.

Natjecanje iz robotike u našoj školi

U srijedu, 4. svibnja, u našoj školi održano je Natjecanje iz robotike pod nazivom „Croatian Makers liga“. To je dio projekta koji je pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih. Cilj lige je uključiti robotiku, automatiku i programiranje u program osnovne škole. Natjecanje je započelo okupljanjem u predvorju naše škole. Nakon uvodnih riječi ravnateljice nastupali su naši učenici. Bilo je tu i plesa i pjevanja. Tada smo otišli u blagovaonicu i našli rezervirano mjesto za nas. Iz kutija smo izvadili svoje robote. Roboti s kojima smo radili bili su edukacijski mBot roboti. Posložili smo dijelove na stol i čekali što će dalje biti. Tada je svaka grupa dobila svoga mentora iz druge škole. Mogli smo početi sa slaganjem svojih robota. Mentori su nam mjerili vrijeme. Ako smo točno složili robote u manje od petnaest minuta dobili smo 40 bodova. Tada nam je mentor pregledavao svira li robot jednu sekundu jedan ton, svijetli li ljubičasto i kreće li pritiskom na tipkalo. Za svaki točno obavljen zadatak dobili smo određen broj bodova. Nakon toga robot je trebao proći stazu u što kraćem vremenu, bez ispadanja sa staze. To se isto bodovalo. Na kraju smo mogli uzeti sendvič, sok i slatkiše. Grupe su polako odlazile kućama, a posljednja je ostala naša grupa. U grupi naše škole sudjelovali su: Luka Karačić, Viktor Bogojević, Mateo Andrić i Doria Husarić, a mentor je bio profesor matematike Bruno Vuletić. Natjecanje mi se jako svidjelo, iako sam na početku bila malo nervozna. Družila sam se sa svojim prijateljima i zabavljala. Jedva čekam sljedeće natjecanje!

Napisala: Doria Husarić, 6. a

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 6. 5. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »