DAN PLANETA ZEMLJE: Likovne radionice u nižim razredima

Osim sudjelovanja naše škole u Zelenoj čistki, Dan planeta Zemlje obilježen je i popratnim aktivnostima za učenike nižih razreda. Učenici su pod vodstvom svojih učiteljica sudjelovali u likovnim radionicama na temu zaštite okoliša i ljepote prirode.

Rezultat su lijepo uređeni panoi trećih razreda, nastali u kolažu i drugim tehnikama, a pod vodstvom učiteljice Sonje Ivančević u 2. a organiziran je integrirani dan. Na njihovom panou izložene su i ekološke poruke pretočene u zanimljive stripove.

Dan planeta Zemlje u našem razredu

U petak, 22. travnja, nastavu smo posvetili  Danu planeta Zemlje. Na satu hrvatskog jezika s učiteljicom smo čitali priču Nade M. Kumrić „Dan planeta Zemlje“. Iz priče smo naučili da su ljudi odredili 22. travnja Danom planeta Zemlje kako bi ubrzali njezino ozdravljenje i dodatno pomogli Zemlji. Na satu likovne kulture izrađivali smo planet Zemlju kolaž papirom. Radili smo u skupinama, a tema našeg rada bila je budućnost  Zemlje na dječjim dlanovima. Iz kolaž papira izrezali smo ocrtane ruke i na njih napisali svoje poruke o boljem odnosu prema Zemlji. Tako smo povezali smo hrvatski jezik i likovnu kulturu. Potom smo osmislili i nacrtali stripove na temu očuvanja Zemlje. Svi smo naučili da se trebamo bolje odnositi prema našem lijepom planetu Zemlji. Čuvaj je i ti!

Učenici 2.a razreda

Dan planeta Zemlje

Jednom davno planet Zemlja skinula je ozon, a ja ću vam reći kako se to dogodilo.

Jednog lijepog i sunčanog jutra ljudi su počeli zagađivati okoliš. Vode su bile prljave, a nekada prekrasne zelene livade pretvorile su se u smetlišta. Zemlja je bila toliko tužna i ljuta da je skinula ozon i jako zaplakala. Kako ljudi nisu bili zaštićeni, dolazile bi im štetne stvari iz svemira pa bi sve više ljudi umiralo. Svi ljudi bojali su se smrti pa su počeli čistiti i poštovati Zemlju. Kada je Zemlja ponovno postala lijepa, stavila je svoj ozon i bila sretna. Vode su bile čiste i bistre, smetlišta su ponovno postala prekrasne zelene livade. Taj događaj zbio se 22. travnja.

Na kraju su i ljudi i Zemlja bili sretni i zadovoljni.

Lucija Arnuš, 3. c

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 28. 4. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »