HUMANITARNA AKCIJA: Prikupljamo didaktičke igre

U tijeku je akcija prikupljanja didaktičkih i društvenih igara za uzrast djece do treće godine života. Akciju je pokrenula Udruga Smiješak za sve, koja djeluje u okrilju Volonterskog centra Zagreb, a svrha projekta je donacija didaktičkog materijala za potrebe štićenika Kuće Ljubavi – doma za novorođenčad, nezbrinute trudnice, majke i djecu do 3 godine, jednu od ustanova u nadležnosti Hrvatskog Caritasa i Zagrebačke nadbiskupije.

U akciji sudjeluje i naša škola te pozivamo roditelje i sugrađane na donaciju didaktičkih i društvenih igara koje mladim majkama mogu pomoći u razvijanju motorike i kognitivnih vještina njihove djece. Napominjemo da se akcija odnosi na igre za djecu do treće godine života te uz dobnu prikladnost važno je obratiti pozornost i na zdravstvenu ispravnost doniranih igara. Akcija traje do 30. ožujka, a igre i druge materijale možete donijeti u knjižnicu.

Humanitarna akcija Smiješak za sve

U našoj školi u tijeku je humanitarna akcija Smiješak za sve. Akcija je započela u ponedjeljak, 7. ožujka i trajat će do 30. ožujka 2016. Nama je pripala čast da budemo jedna od dviju ustanova iz Zagrebačke županije koje sudjeluju u projektu. On je nastao i provodi se u suradnji s Hrvatskim Caritasom, njegovom ustanovom Kućom Ljubavi na Savici – Šanci, Caritasom Zagrebačke nadbiskupije te Privatnom gimnazijom i ekonomskom školom Katarina Zrinski. Kuća Ljubavi je kuća za novorođenčad i djecu do tri godine te nezbrinute majke i trudnice. Smještajni kapacitet ustanove je 21 dijete i 9 majki ili trudnica. U ovoj akciji provodi se prikupljanje didaktičkih i društvenih igračaka upravo za tu djecu. Didaktičke igračke su edukativne igračke koje potiču razvijanje kognitivnih i motoričkih vještina malodobne djece, a ujedno služe i za zabavu. Svoje doprinose možete donijeti u školsku knjižnicu. Nadamo se dobrom odazivu i srdačno vas pozdravljaju Školski volonteri!

Napisale: Karla Valjak i Petra Pribić, 8. e

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 10. 3. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »