TEHNIČKI MUZEJ I PLANETARIJ: Trećaši promatrali zvijezde!

U petak, 19. veljače, posjetili smo Tehnički muzej. Krenuli smo oko pola devet, a na odredište stigli u 9. sati. Kada smo izašli iz autobusa, pričekali smo svoje vodiče koji su nas uveli u zvjezdarnicu Planetarija. Unutra nas je čekao stručnjak koji nam je govorio o zvijezdama i planetima.

Nakon toga ušli smo u rudnik. Vodič nam je ispričao priču kako su prije naši stari kopali rudu, a zatim smo posjetili i Vatrogasni odjel. Vidjeli smo razna vatrogasna odijela, pumpe i crijeva. Poslije so razgledali stare automobile, zrakoplove i lokomotive. Bilo nam je jako lijepo i kući smo stigli sretno!

Ivkica Tečić i Laura Stjepić, 3. c

Posjet Tehničkom muzeju

Ujutro sam se probudila. Bila sam jako uzbuđena. Spremila sam se i otišla u Tehnički muzej s razredom. U autobusu je bilo malo dosadno, ali brzo smo stigli.

Prvo smo išli u Planetarij gdje je bilo odlično! Naučili smo ponešto o zvijezdama. Zatim smo posjetili prometni odjel. Nisam znala da su u staru podmornicu stala samo četiri mornara. Kasnije smo ušli i u rudnik. Kustosica Lana pokazala nam je alat koji su koristili rudari, a vidjeli smo i lutke Juru i Peru koji predstavljaju rudare. Malo sam se uplašila.

Na kraju smo sjeli na klupu i pojeli grickalice. Bilo mi je jako lijepo.

Veronika Kostantinov, 3. a

Moj prvi odlazak u Tehnički muzej

U petak, 19. veljače, s razredom sam otišla u Tehnički muzej. Tamo sam naučila ponešto o vatrogascima i prometu. Bili smo u Planetariju i rudniku, jami Barbari. Naša voditeljica rekla je da u rudniku rade Jura i Pero. U muzeju ima puno lutaka obučenih kao ljudi. Naučili smo ponešto o požaru i saznali da se najveći rudnik na svijetu nalazi u Južnoafričkoj Republici.

Bilo mi je jako zabavno. Na kraju smo nešto pojeli i otišli kući. Najviše mi se svidio rudnik i Planetarij. Nadam se da je i mom razredu bilo jako lijepo. Ja sam uživala.

Josipa Pavlović, 3. a

Treći razredi u Tehničkom muzeju

U petak smo bili u Tehničkom muzeju. Ujutro sam se probudila, odjenula i otišla u školu, a ispred škole dočekao nas je autobus kojim smo se otputili u Zagreb.

Kada smo stigli u Muzej, prvo smo posjetili Planetarij koji se nalazi na katu. Čekali smo da se spusti mrak. Vidjeli smo zvijezde, sazviježđa i planete. Zatim smo posjetili odjel vatrogastva i prometni odjel. Nisam znala da u jednu podmornicu stane samo četvero ljudi te da je prvi tramvaj vozio Dubrovnikom. Vidjeli smo i vlak koji se zove Samoborček.

Zatim smo otišli u rudnik, jamu Barbaru. U njemu su bile lutke rudara koje zovu Jura i Pero. Kada smo došli do kraja tunela, vidjeli smo najnoviji iPhone 7. Nisam znala da su i žene i djeca i muškarci radili u rudnicima.

Izašli smo iz Muzeja i sjeli na klupice nešto pojesti. Bilo mi je jako lijepo i nisam imala pojma da ima tako dobrih stvari iz naše prošlosti.

Leonarda Pavlić, 3. a

objavio: Krešo Urek   datum: 24. 2. 2016.