TREĆI RAZREDI U KINU: Dirljiva priča o dinosauru

U srijedu, 2. prosinca, učenici 3. razreda bili su u kinu. Gledali su animirani film „Dobri dinosaur“. U kinu smo mogli kupiti kokice i piće, a zatim smo stali u red u parovima i s našim učiteljicama Marijom Sekur Harcet, Elvirom Kopun, Ružom Špoljarić, Marijanom Tečić i Ivanom Protuđer uzeli naočale i smjestili se u dvorani.

Kad su se svjetla počela gasiti, svi smo znali da će film početi. Učiteljice su se na kraju filma rasplakale. Taj dan je našoj učiteljici Ruži Špoljarić bio i rođendan pa su učiteljice dobile kolu i kokice.

Film govorio o tome kako steći prijateljstvo, hrabrost i kako se treba ponašati prema članovima obitelji. Vratili smo se prije jedan sat. Ovaj vilm ostat će nam u lijepom sjećanju.

Laura Stjepić i Ivkica Tečić, 3. c

U srijedu, 2. prosinca išli smo u kino gledati animirani film „Dobri dinosaur“. U školi smo se okupili u 8 sati. Putovanje autobusom bilo je zabavno. U autobusu smo sjedili s učenicima iz 3. a razreda i pjevali razne pjesme.

U kinu smo mogli kupiti sok i kokice. Kad smo ušli u dvoranu kraj mene su sjeli Luka i Ana. Film je bio 3D i svi smo imali naočale.

Početak filma bio mi je dosadan. Nakon nekoliko minuta postao je zabavan, a na kraju mi je bio i tužan. Najstrašniji dio bio je kad je zmija skočila, jako sam se uplašila. Najbolji dio bio je kad je Fleka našao svoju obitelj. U tom sam se dijelu filma rasplakala. Na povratku u Dugo Selo ponovno smo pjevali i zabavljali se. Taj dan bio mi je prekrasan i još bih ga jednom ponovila.

Marta Akmačić, 3. d

U srijedu, 2. prosinca, išli smo u kino i gledali film „Dobri dinosaur“. Film je bio jako tužan ali gledali smo ga s naočalama za 3D projekcije i to mi se svidjelo.

Dinosaur je imao brata i sestru. Svega se bojao, a za tatinu smrt u jakoj oluju krivio je jednog pračovjeka koji se zvao Fleka. Fleka i dinosaur zajedno su putovali i tražili pomoć, ali prvo su našli samo nevolju. Bježali su i tek kasnije našli su pravu pomoć. Pomogla su im dva tireksa. Zatim su pronašli Flekinog tatu. Kad su se razdvojili, oboje su tužno plakali. Zadnja scena je bila kad su se vratili kući. Film mi se jako svidio, a nadam se i ostalima!

Rene Misović, 3. e

Film „Dobri dinosaur“ svidio mi se zato što je poučan, a i zanimljiv. Crtić je u nekim dijelovima tužan, jer govori o dinosauru Arlu koji se izgubio jako daleko od kuće. Prije no što je Arlov tata uginuo, rekao mu je: „Ako znaš gdje je rijeka, znat ćeš i gdje ti je kuća.“ Ipak, na kraju je dinosaur Arlo pronašao rijeku, pratio je i stigao kući svojoj majci.

Valentina Reberšak, 3. e

Film govori o dva dinosaura koji su imali tri jaja: najmanje, veće i najveće. U najbanjem je bila cura Ljuba, u većem je bio Branko koji je iz jajeta izašao agresivan, uzeo štap i sve tukao, a u najvećem je jajetu bilo čudo!

Film je bio poučan, a pouka je da i najmanji može spasiti cijelu obitelj!

Fran Martinović, 3. e

objavio: Krešo Urek   datum: 8. 12. 2015.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »