UČIMO O ZDRAVLJU: Drugašići posjetili Dom zdravlja i ljekarnu

Danas sam sa svojim razredom posjetila zdravstvene ustanove. Posjetili smo Dom zdravlja i ljekarnu. Prvo smo otišli u Dom zdravlja i tamo nas je dočekala Matkova mama. Ona nas je provela kroz cijeli Dom zdravlja i upoznala sa svim medicinskim osobljem i naučila nas čemu služi zdravstvena iskaznica.

Nakon toga otišli smo u hitnu gdje smo se svi zajedno slikali i vozili u kolima hitne pomoći. Na povratku do škole svratili smo u ljekarnu. Ljekarnice su nas provele kroz ljekarnu i pokazale gdje se rade kreme. Bilo nam je jako zabavno.

Mia Dolenec, 2. d

U srijedu, 27. svibnja 2015., išla sam s razredom u posjet zdravstvenim ustanovama. Prvo smo otišli je Dom zdravlja. Matkova mama radi u Domu zdravlja pa nas je provela kroz zgradu. Vidjeli smo hodnik kojim moramo ići kod doktora da nas pregleda kad nas boli grlo. Vidjeli smo još toga, ali ne mogu se sjetiti što smo još vidjeli. Na kraju razgledavanja Doma zdravlja vozili smo se u vozilu hitne pomoći. Taj doživljaj je neopisiv.

Čak su upalili i sirene. Nakon toga išli smo u ljekarnu. Upoznali smo se s ljekarnicom. Pokazala nam je lijekove. Otišli smo u skladište lijekova, a zatim u laboratorij ljekarne. Ljekarnica nam je dala kremu za ruke. Prije no što smo otišli dobili smo slatkiše. Ja sam se odlično provela taj dan.

Kristina Pavić, 2. d

Jučer smo posjetili naš Dom zdravlja i ljekarnu. Ušli smo u tu veliku zgradu s puno soba, vrata i prozora. Došli smo do ordinacije jedne liječnice i razgovarali. U tišini dolazimo do odjela pedijatrije i školske liječnice. Naučili smo kako se treba ponašati u zdravstvenoj ustanovi. Obišli smo i odjel hitne pomoći. Vozili se kolima hitne pomoći i slikali se uz njih.

Na kraju smo prošetali do ljekarne. Začudili smo se koliko lijekova tamo ima. Puno toga smo naučili i zadovoljni se vratili u školu.

Dominik Šabarić, 2. d

Danas smo posjetili Dom zdravlja i ljekarnu. Prva prostorija koju smo posjetili u Domu zdravlja bila je čekaonica za pacijente. Naučili smo da tu bolesnici čekaju pregled kod svoje liječnice. Prošli smo kroz divovska vrata i došli smo do hitne pomoći. Tamo nam je medicinska sestra pokazala lijekove, injekcije i sve što je potrebno za pružanje prve pomoći pacijentima. Vozači hitne pomoći su nam pokazali svoje vozilo i za nagradu nas vozili u njima.

Sljedeće mjesto koje smo posjetili bila je ljekarna. Tu smo naučili da postoji puno vrsta lijekova i vidjeli smo gdje ljekarnice rade različite kreme i neke lijekove. Na putu do škole  učiteljica nas je naučila kako treba pomagati invalidima.

Tin Babić, 2. d

objavio: Krešo Urek   datum: 3. 6. 2015.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »