DAN EUROPE: Sudjelovanje u svečanosti

Na poziv prijateljske OŠ Ivana Benkovića sudjelovali smo u zajedničkoj svečanosti obilježavanja Dana Europe u Dugom Selu. Na priredbi je predstavljena prigodna knjižnica „Kulturna i vjerska baština svetog Martina u Dugom Selu“, nastala u suradnji dviju škola, te razredni film „Vlast je slast“, realiziran u organizaciji 7. c razreda i mentorice Zdenke Knežić. Pored uzvanika i gostiju iz drugih gradova i škola, na priredbi su sudjelovali i glumci u filmu.

Kako je protekla svečanost pročitajte u članku učenika Ivane Lokmić, Eve Ivak i Ivana Matoša. „Povodom Dana Europe, u petak 8. svibnja, u prostoru OŠ Ivana Benkovića organiziran je susret i proslava obljetnice na kojoj su pored organizatora sudjelovale OŠ Franje Viktora Šignjara iz Virja  te naša škola. U službenom dijelu programa gostima se obratio gradonačelnik Stipo Velić i njegovi suradnici, povjerenici Zagrebačke županije, ravnateljica i djelatnici OŠ Franje Viktora Šignjara te naši predstavnici. Program je počeo u 10.30 u školskoj knjižnici, a otvoren je pozdravnim govorom gosp. Branka Goleša. Najvažniji dio programa bilo je predstavljanje zajedničke knjižice  OŠ Ivana Benkovića i OŠ Josipa Zorića „Kulturna i vjerska baština svetog Martina u Dugom Selu“ . Knjižica je nastala kao rezultat suradnje pri organizaciji obilježavanja Dana grada 2014. Na svečanosti su prisustvovali ravnateljica Mara Mamuza, učitelji Zdenka Knežić, Nataša Čajić Kresonja, Željkica Bradarić i Krešo Urek te knjižničari Lada Grdan i Ivan Klasnić. Učenici 7.c razreda: Antonela Žunić, Ivana Lokmić, Ivan Matoš i Eva Ivak predstavili su razredni film „Vlast je slast“ posvećen grčkoj mitologiji. Prigodnom recitacijom učenika OŠ Franje Viktora Šignjara, Lee Hrženjak i Ivana Marčinka, okupljenima je predstavljeno kajkavsko podravsko pjesništvo. Po završetku programa uputili smo se u posjet staroj mjesnoj crkvi sv. Martina“.

Ivana Lokmić, Eva Ivak i Ivan Matoš, 7.c

objavio: Marijana Pleše   datum: 13. 5. 2015.

« Svibanj 2024 »