NOĆ KNJIGE: Večernja čajanka uz knjigu i film Trnoružica

Noć knjige u 4. e obilježili su čitanjem priča u posebnoj atmosferi, uz svjetlost svijeća, čarobnu lampu i topli čaj. S učiteljicom Marinom Perković, u zagrljaju omiljenih priča proveli su nezaboravnu večer u svojoj učionici umotani u tople dekice.

Više o događanju pročitajte u zanimljivim izvještajima Maše Bočkaj i Maje Antolović, 4. e.

U razredu smo 25. travnja organizirali Noć knjige.

Kad je nastava završila, odmaknuli smo klupe i donijeli strunjače u razred. Bilo ih je 9 i svi su pomagali. Za to je vrijeme učiteljica s dečkima iz kuhinje donijela med i topao čaj. Smjestili smo se zatim, pokrili dekicama i legli na jastuke koje smo donijeli od kuće. Učiteljica nam je podijelila čaj. Martina mama nam je ispekla muffine, a svi smo još od kuće donijeli i grickalice da se počastimo.

Učiteljica je u mraku, samo uz svjetlost svijeća i lampica, naglas počela čitati Trnoružicu. Pročitala je nekoliko stranica, a onda smo nastavili svi po redu i pročitali po nekoliko stranica. Nakon čitanja jeli smo grickalice i zatim pogledali film Trnoružica.

Na kraju smo sve vratili na mjesto i pospremili. Pomogle su nam i tete spremačice koje su očistile stolove i odnijele smeće. Onda smo uzeli svoje dekice i jastuke, obukli jakne i krenuli kući. Iz škole smo izišli u 21:30.

Ova večer bila mi je jako zabavna, samo mi je žao što Luka Crnoja i Monika Ivaniš nisu bili tu.

Maša Bočkaj, 4. e

Počelo je ovako… Jednoga smo dana sjedili u razredu i učili nešto važno i, sasvim iznenada, naša je učiteljica došla na ideju da jedne večeri ne odemo odmah nakon nastave kući, nego da ostanemo u školi do 9 sati navečer. Pitala nas je želimo li s njom te večeri u razredu obilježiti Noć knjige. Svi smo se razveselili i počeli vikati na sav glas: „Daaaaaaa!“

Te večeri svi su učenici i učitelji otišli kući, a u školi je ostao samo naš razred. Otišli smo po spužve za vježbanje koje su nam poslužile kao madraci. Od kuće smo ponijeli deke, jastučiće i grickalice. Sve smo uredili, a dečki su s učiteljicom donijeli čaj iz kuhinje. Zamračili smo učionicu i upalili svijeće. Učiteljica je donijela čarobnu lampu i predložila nam priče za čitanje. Odabrali smo Trnoružicu. Prvo je učiteljica pročitala nekoliko stranica, a onda je došao red na nas. Svi smo čitali uz čarobnu lampu. Nakon Trnoružice čitali smo i Aladina. Učiteljica nas je sve snimila i fotografirala: nas, knjige i čarobnu lampu. Pili smo čaj, puno jeli i uživali u grickalicama. Na kraju smo pogledali i film o Trnoružici. Naravno, opet smo jeli.

Nakon svega trebalo je pospremiti da naša učionica ne ostane prljava. Kad smo sve pospremili, učiteljica je rekla da ćemo sljedeći put prespavati u školi. Vrištali smo od oduševljenja.

Roditelji su došli po nas. Ivana i mene povezao je njegov tata. Svaki dan ponovo pomislim da je naša učiteljica najbolja.

Maja Antolić, 4. e

objavio: Ivana Mijatović   datum: 30. 4. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c