NOĆ KNJIGE 2024.: Učenici 2. d zamračili učionicu i čitali omiljene knjige pod lampicama!

Učenici 2. d razreda i učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić obilježili su Noć knjige 2024. obilježili su  različitim aktivnostima. Razgovarali su o zanimanju knjižničara, provjerili svoje znanje o knjigama i knjižnicama, natjecali se u kvizu znanja o poznatim lektirnim djelima, donijeli su i predstavili svoje omiljene knjige te čitali izabrane dijelove i ulomke uz laganu svjetlost baterijske svjetiljku.

Pri predstavljanju svake izabrane knjige dječaci su na glavu stavljali cilindar kakav je nosio Hans Christian Andersen, a djevojčice su stavljale šešir kao podsjetnik na našu svjetski poznatu spisateljicu Ivanu Brlić-Mažuranić. Učiteljica je predstavila edukativnu i zabavnu slikovnicu Martina u Zemlji svetog Martina autora Nenada Haleuša Malog i ilustratora Roberta Samardžića. Sadržaj slikovnice povezali su s nastavnim sadržajima Prirode i društva koje su ove godine jako dobro naučili. Okruženje je bilo pravo čitalačko i ugodno, na dekicama i jastucima, uz čaj i kekse.

U nastavku pročitajte dojmove i izvještaje učenika 2. d razreda Ane Križić, Emilije Kolos, Krešimira Kneza, Lukasa Matića, Mije Teklić i Mije Ivanović.

U utorak smo sa svojom učiteljicom Aleksandrom Vajzović-Carić u razredu obilježili Noć knjige.

Svaki učenik donio je svoju omiljenu knjigu pa smo razgovarali o tome zašto smo baš tu knjigu odabrali. Ja sam donijela knjižicu u kojoj se nalazi puno priča za laku noć. Učiteljica je pripremila kviz znanja o različitim knjigama, gledali smo crtane filmove i prolistali slikovnicu o Dugom Selu. Bilo je jako zanimljivo i poučno. Uz sve to počastili smo se mirisnim čajem i ukusnim keksima i kolačima.

Smatram da je čitanje važno jer tako učimo o svijetu oko nas, usvajamo nove riječi, razmišljamo i maštamo.

Ana Križić, 2. d

Zadatak za obilježavanje Noći knjige bio je donijeti omiljenu knjigu i objasniti drugim učenicima zašto smo izabrali baš tu knjigu. Bila sam jedna od onih koja je čitala ulomak iz knjige koju sam s užitkom pročitala - Dnevnik Pauline P. Na glavi sam imala šešir te sam na tren postala Ivana Brlić-Mažuranić. Prijatelj Lukas osvjetljavao mi je tekst koji sam čitala baterijskom svjetiljkom jer smo u učionici napravili ugođaj noći. Svi su me pažljivo slušali. Cijeli doživljaj je bio nezaboravan.

Emilia Kolos, 2. d

Donio sam knjige o dinosaurima. Pokazao sam ih svima dok sam na glavi imao cilindar, baš kao Andersen, kralj bajki.  Zabavno je bilo kad smo sve zamračili i gledali crtani film Lisica i gavran. Bilo mi je zabavno na čajanki i druženju s knjigama.

Krešimir Knez, 2. d

Pomagao sam Emiliji kad je čitala knjigu tako da sam joj osvjetljavao tekst džepnom lampicom. Najviše mi se svidjela knjiga Medo i klavir koju je donio moj prijatelj Andrija.

Lukas Matić, 2. d

Svidjelo mi se druženje s prijateljima i čitanje priča. Volim knjige i čitanje. Lijepo mi je bilo ispružiti se na dekama i među malim jastucima uz čaj, kekse i drage prijatelje. Priče su postale još zanimljivije. Kviz znanja o pročitanim knjigama bio je zanimljiv, svi su točno odgovarali na pitanja. Bilo je odlično!

Mia Teklić, 2.d

Svidjela mi se slikovnica Martina u Zemlji svetog Martina koju je napisao Nenad Haleuš Mali jer govori o našem zavičaju. Sve ono o čemu smo govorili na satu Prirode i društva mogli smo vidjeti na ilustracijama u knjizi. Učiteljica je objašnjavala svaku stranicu, uz tekst i slike putovali smo našim zavičajem kroz povijest. Bilo je zabavno!

Mia Ivanović, 2. d

objavio: Lada Grdan   datum: 29. 4. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c