PODUZETNIŠTVO U ZAJEDNICI: Učenici 4. e posjetili Marjan voće

U sklopu obrade tematske cjeline Poduzetništvo u zajednici iz Prirode i društva, učenici 4. e razreda, njihova učiteljica Marina Perković i pomoćnica u nastavi Zvjezdana Bulf  posjetili su dugoselsku firmu Marjan voće. Dočekao ih je Ilija Martić, vlasnik tvrtke, proveo ih poduzećem i pokazao kako funkcionira pogon koji zapošljava 126 ljudi. Učenici su pripremili pitanja za njega, a što su sve saznali i naučili te kako su se proveli, pročitajte u izvještajima Maje Antolović, Barbare Marić i Eme Šego.

Marjan voće

Iz Prirode i društva učimo o poduzetništvu u zajednici. Tim povodom naša učiteljica Marina Perković odvela nas je u posjet tvrtki Marjan voće kako bismo se upoznali s radom tvrtke i vidjeli kako se pakiraju proizvodi iz različitih zemalja svijeta.

Domaćini su nas odveli u pakirnicu gdje smo vidjeli kako se pakiraju orašasti plodovi kao što su kikiriki, indijski oraščići, bademi, pistacije i suho voće. Naučila sam da se svi ti proizvodi šalju dalje u prodavaonice za daljnju prodaju i tamo se čuvaju u posebnim prostorijama. Bilo mi je jako zanimljivo vidjeti kako se sve svi ti plodovi pakiraju u kutijice i vrećice. Na kraju smo svi dobili po jednu poklon vrećicu s raznim proizvodima. To me jako razveselilo.

Bilo je jako lijepo i poučno!

Maja Antolović, 4. e

Marjan voće

Jučer smo posjetili Marjan voće. Dočekao nas je gospodin Ilija koji nam je pokazao svoju firmu.

Prvo nam je pokazao proizvode kojima se bave i dva skladišta gdje se spremaju. U njima smo vidjeli razne strojeve - one koji rade, oni koji ne rade i nove strojeve. Objasnio nam je da se radi novo skladište u koje će postaviti nove strojeve. Popeli smo ne na vrh tog novog skladišta. Potom smo posjetili uredske prostorije i gospodinu Iliji postavljali pitanja. Saznali smo da on u firmi radio 26 godina te da je sada u mirovini. Sama tvrtka zapošljava 126 ljudi i da nisu svi, kao ni on, završili fakultete.

Na kraju smo dobili poklone.

Barbara Marić, 4. e

Marjan voće

U ponedjeljak, 5. veljače posjetili smo tvornicu Marjan voće.

Uputili smo se pješice i odmah nam je bilo zabavnije. U tvornici nas je dočekao vlasnik Ilija Martić. Objasnio nam je da je firma dobila ime po njegovu ocu. Potom nas je proveo po raznim dijelovima firme, koji su veliki i u svako se odrađuje neki drugi dio posla.

Najviše mi se svidjelo kad smo svi sjeli i razgovarali. Pripremili smo pitanja i postavljaju ih vlasnika Iliju. Na izlasku smo dobili vrećice u kojima su bili oraščići, kikiriki i slično. Moji prijatelji, učiteljica Marina Perković, pomoćnica u nastavi Zvjezdana Bulf i ja bili smo oduševljeni posjetom. Bilo je jako zabavno i nadam se da ćemo opet ići u Marjan voće.

Ema Šego, 4. e

objavio: Lada Grdan   datum: 9. 2. 2024.