DUH BOŽIĆA U OŠ JOSIPA ZORIĆA

Tradicionalna proslava Božića u OŠ Josipa Zorića započela je Humanitarnim božićnim sajmom koji je počeo u jutarnjim satima, u četvrtak, 21. prosinca 2023. godine. Na sajmu su, sa svojim rukotvorinama, sudjelovale različite kreativne grupe, ali i cijeli razredi. Na sajmu su se mogli naći ukusni kolači, božićni i drugi ukrasi, čestitke i nakit. Za posebne mirise bili su zaslužni Mladi ekolozi koji su prodavali proizvode od aromatičnog bilja, poput mirisnih vrećica, čajeva, sapuna, krema i tonika, ali i 8. d razred koji je pekao vafle i prodavao ih prelivene ukusnom čokoladom.

Božićna priredba održana je kasnije toga dana u školskoj dvorani. U osmišljavanju i organizaciji događanja sudjelovali su učenici i učitelji, a blagdanski duh donijele su nam tradicionalne božićne pjesme i popularne melodije. Nakon uvodne prigorske čestitke učenica drugog razreda, ravnateljica Mara Mamuza obratila se okupljenim gostima među kojima su, uz roditelje i učenike, bili pročelnik Upravnog odjela za pravne poslove, društvene djelatnosti i protokol Boris Savić, ravnatelji susjednih škola Robert Munđer i Branko Goleš te umirovljeni prosvjetni djelatnici škole.

Uz lijepe božićne i novogodišnje želje, ravnateljica je istaknula važnost zahvalnosti za sva dobra koja nas okružuju te kako bismo trebali cijeniti male stvari koje život čine vrijednim življenja.

Svečani se program sastojao od 16 prigodnih točaka pa su se tako izmjenjivale pjevačke, plesne i instrumentalne izvedbe. Sudjelovalo je više od 200 učenika svih uzrasta koji su, popraćeni velikim pljeskom, oduševili prepunu dvoranu. Kroz program su nas profesionalno vodile Mia Latinović (4. b) i Bruna Šturm (6. b), a za tehničku podršku bili su zaslužni mali Digitalci.

Iznenađenje na kraju priredbe bio je zbor „Zora“ u kojem su nastupile učiteljice. Uz njihovu posljednju pjesmu, božićni hit „Fritula“ učenice u narodnim nošnjama podijelile su svježe fritule koje su učiteljice ispekle upravo za ovu priliku.

Učenici i djelatnici OŠ Josipa Zorića svima žele sretan Božić i novu 2024. godinu!

Radujte se narodi, kad čujete glas,

da se Isus porodi u blaženi čas!

objavio: Ivana Mijatović   datum: 22. 12. 2023.

Ovaj tjedan: 2094