DJEČJI TJEDAN: Radionica izrade ružine vodice u 2. d razredu

Povodom obilježavanja Dječjeg tjedna (od 2. do 8. listopada 2023.) u 2. d razredu učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić i učiteljica Prirode i Biologije Ankica Vidak održale su dvije radionice izrade ružine vodice. Učenici su donijeli latice ruža koje su stavili u destilator, dodali vodu, a nakon tri sata procesa posuda se ispunila dragocjenom ružinom vodicom. Učenici su dizajnirali po dvije naljepnica: na jednoj su nacrtali ružu, a na drugoj ispisali natpis „ružina vodica“. Učionica je mirisala na ruže iz naših cvjetnjaka. Inače, ružina se vodica koristi kao mirisni osvježivač prostora, odjeće, a može se primjenjivati i za njege kože kojoj daje potrebnu vlagu i smiruje osip. Učenici su svoje bočice ponijeli kućama, a u nastavku možete pročitati njihove izvještaje i dojmove s radionice.

RUŽINA VODICA

Profesorica biologije je lijepo objašnjavala kako ćemo doći do ružine vodice. Naučila sam da ružina vodica služi za osvježenje prostora i ugodnog je mirisa. Sviđalo mi se kada smo izrađivali etikete, na njih smo ispisivali riječi RUŽINA VODICA i crtali ružu, a  ja jako volim crtati. Bilo mi je zabavno kada smo prskali po učionici i ona je lijepo mirisala.

I moja mama se razveselila našem proizvodu, a namirisala sam i svoju sobu.

Timea Gal 2. d

Ružina vodica

U razred nam je došla profesorica Ankica Vidak, profesorica iz prirode. Predstavila nam se i rekla da ćemo raditi ružinu vodicu. Svi su bili uzbuđeni i znatiželjni. Pokazala nam je destilator i objasnila kako on radi. Svi smo zajedno stavili ružine latice u njega, ulili vodu i upalili ga. Čekali smo dva školska sata i onda je naša ružina vodica bila napokon gotova. Profesorica Ankica svakome je podijelila bočicu s raspršivačem. Na bočicu smo nalijepili dvije naljepnice. Na jednoj smo nacrtali ružu, a na drugoj napisali ružina vodica. Naša učiteljica Aleksandra pažljivo je svima ulila malo ružine vodice. Bilo je odlično, a miris ružine vodice je prekrasan. Svi jedva čekaju da nam profesorica Ankica opet dođe u razred!

Ana Križić 2. d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 17. 10. 2023.