DJEČJI TJEDAN: Učenici 2. a razreda sijali smijeh!

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna od 2. do 8. listopada učenici 2. a razreda i njihova učiteljica Sonja Ivančević organizirali su razne aktivnosti sa zajedničkim nazivnikom - sijanje smijeha. Kroz igru i veselje učenici su skupljali jesenske plodove i izradili instalaciju jesenske bake, plesali, pjevali, skakali s panjeva u školskom dvorištu, učili i prisjetili se starih igara „Neka puca“ i „Pošto, kume, lonac?“, napravili plakat na temu smijeha, slikali zimnicu i od kolaža prikazali svoje putovanje u svemir.

U nastavku pogledajte fotografije s radionica i pročitajte izvještaje Ive Gavranović, Sare Žeger, Marte Vuković i Karoline Tominac.

Dječji tjedan

Od jesenskih plodova slagali smo baku Jesen. Najljepše mi je bilo kada smo skupljali jesenske plodove: žirove, lišće, kestene i šišarke. Igrali smo stare igre, skakali s panjeva i smijeh sijali na igralištu. Naučili smo da je smijeh važan i da je najljepše imati osmijeh na licu. Naučili smo da se svi zajedno trebamo družiti i igrati se.

Iva Gavranović, 2. a

Dječji tjedan

Složili smo baku Jesen od jesenskih plodova, skakali s panjeva, učili kako se igraju stare igre iz prošlosti, sijali smo smijeh i plesali sa zvijezdama. Taj je tjedan bio drugačiji jer smo se stalno smijali.

Sara Žeger, 2. a

Smijeh nije grijeh

Od jesenskih plodova slagali smo ženu koja se zove Jesen. Najbolje mi je bili kad smo u vrtu sadili lukovice. Crtali smo i labudove. Igrali smo se plesa sa zvijezdama, učili stare igre „Neka puca“ i „Pošto, kume, lonac?“, skakali s panjeva, crtali zimnicu, putovali u svemir i gledali film „Ružno pače“,

Naučila sam da je prijateljstvo jako važno.

Marta Vuković, 2. a

Smijeh nije grijeh

Bilo mi je najbolje kad smo se fotografirali i izvodili razne oblike u zraku u školskom dvorištu. Radili smo zvijezde i sijali smijeh svuda gdje smo prošli. Igrali smo i stare igre. Dječji tjedan bio je poseban jer smo se stalno smijali.

Karolina Tominac, 2. a

objavio: Lada Grdan   datum: 16. 10. 2023.

Ovaj tjedan: 2094