TJEDAN MEDIJSKE KULTURE: Kreativne reklame, zanimljivi intervjui i gošća u 4. e!

U sklopu nastave Hrvatskoga jezika učenici 4. e razreda i učiteljica Marina Perković organizirali su razne aktivnosti povodom razrednog obilježavanja Tjedna medijske kulture od 25. do 29. rujna. Osim što su naučili štošta o medijima: televiziji, radiju i internetu, učenici su izradili vlastite reklame u kojima su predstavljali različite prehrambene proizvode (uglavnom slatke!), omiljene knjige i putovanja te proveli intervjue s djelatnicima škole različitih profila: ravnateljicom Marom Mamuzom, školskom pedagoginjom Martinom Jenik Pelivanović, školskom knjižničarkom Ladom Grdan, spremačicom Antonijom Ljucović te školskim kuharicama Julijanom Laštro, Janjom Kujundžijom, Ljubicom Perković, Majom Bašić i Tanjom Krpanić. posebna gošća u Tjednu medijske kulture bila je prvostupnica medija, komunikologije i novinarstva Veronika Perković koja je održala predavanje i radionicu o dobrim i lošim stranama medija i interneta, o vještini prepoznavanja pravih i lažnih vijesti te o novinarskom poslu općenito.

Pregled aktivnosti pogledajte klikom na reklame, intervjue i gostovanje.

U nastavku pogledajte fotografije i pročitajte izvještaj Marte Križić iz 4. e.

Medijska kultura u našem razredu

U sklopu učenja o medijskoj kulturi nekoliko učenika snimilo je svoje reklame. Bila je tu reklama za Čokolino, Nutellu i najdražu knjigu. Učenici su prikazali reklame koje su sami napravili, a potom smo učili smo što čini dobru, a što lošu reklamu. Nakon razgovora, u skupinama smo izrađivali postere, odnosno reklame za raznovrsne proizvode. Bilo je vrlo poučno i kreativno.

U goste nam je stigla i prvostupnica medija, komunikologije i novinarstva Veronika Perković kojoj smo postavljali mnogo pitanja o novinarstvu i njezinom studiju.

Vjerujte mi, novinarstvo nije nimalo jednostavno, a da biste napravili dobru reklamu, trebate imati puno mašte i hrabrosti. Pokušajte je napraviti sami! Meni je bilo baš zabavno.

Marta Križić, 4. e

objavio: Lada Grdan   datum: 11. 10. 2023.