MALI ZELENI: Recept za voćnu salatu

U sklopu programa izvannastavne skupine „Mali zeleni“, pod vodstvom učiteljice Marijane Tečić, učenici 3. razreda pripremili su voćnu salatu. Osim što su saznali odličan recept koji se lako može prilagoditi u skladu sa sezonom određenog voća, učenici su saznali nešto više o zdravlju i vitaminima te su uživali u ukusnom obrokom. U nastavku pročitajte izvješća učenika i pogledajte fotografije.

Voćna salata

U srijedu, 12. veljače, na satu izvannastavne skupine „Mali zeleni“ pripremali smo voćnu salatu sa sljedećim sastojcima: kruške, jabuke, ananas, banane, mango i mandarine. Bilo je jako zabavno.

Naša voditeljica Marijana Tečić pokazala nam je kako se reže voće. Svatko je imao zadatak, neki su rezali, a neki čistili kuhinju. Pojeli smo voćnu salatu, no prije jela oprali smo ruke. Učiteljica je donijela i šlag koji smo mogli preliti po salati. Sve je bilo ukusno. S obzirom na to da smo napravili veću količinu salate, podijelili smo ju sa spremačicama. Bio je to jedan jako zanimljiv sat.

Gabrijela Badrov, 3. d

Voćna salata

U srijedu, 12. veljače, nekoliko učenika 3. c, 3. a i 3. d razreda s učiteljicom Marijanom Tečić na satu izvannastavne skupine „Mali zeleni“ radili smo voćnu salatu. Svaki učenik donio je jednu vrstu voća, a Tomo Husarić iz 3. a razreda donio je med. Voćna salata sastojala se od: manga, jabuka, krušaka, banana, mandarina, ananasa i meda.

Učenici su voće narezali na komadiće i potom ih stavili u narančastu posudu. Učiteljica je voće pomiješala s medom. Svaki učenik dobio je voćnu salatu u čašici sa šlagom na vrhu. Fino smo se zasladili! Zajedno smo oprali pribor koji nam je bio potreban. Voćnom salatom počastili smo i spremačicu. Bilo je to lijepo zajedničko druženje učenika i učiteljice.

Franka Varga, 3. d

Naša voćna salata

Cvjećari su sa učiteljicom otišli u školsku kuhinju kako bi napravili voćnu salatu. Djeca su u rukama držala razno voće, a učiteljica je držala noževe. Mi smo počeli rezati i guliti: kruške, banane, jabuke, mandarine i mango. Kad smo sve narezali, voće smo stavili u posudu i promiješali. Učiteljica je u voćnu salatu stavila malo meda. Dobili smo čak i šlag.

Svi su jeli voćnu salatu, a meni je bila najfinija.

Mirta Čop, 3. d

objavio: Krešo Urek   datum: 28. 2. 2020.