TERENSKA NASTAVA: „Promet u gradu“ za druge razrede

Učenici drugih razreda pohađali su terensku nastavu „Promet u gradu“ 13. ožujka. U sklopu programa obišli su glavna prometna središta te upoznali organizaciju i tipove zanimanja u zračnom, željezničkom i autobusnom prijevozu. Njihova su odredišta bila MZL „Franjo Tuđman“, Autobusni kolodvor i Glavni kolodvor u Zagrebu.

Terenska nastava u Zagrebu

U utorak, 13. ožujka, bili smo na terenskoj nastavi u Zagrebu. Posjetili smo Zračnu luku „Franjo Tuđman“, Autobusni kolodvor i Glavni kolodvor u Zagrebu. U muzeju na Glavnom kolodvoru sam naučila da postoji poštanski vlak i vlak s bazenom u kojem plivaju ribe. U zračnoj luci mi se svidjelo kada smo prolazili sigurnosnu kontrolu. Vidjeli smo slijetnu pistu i putnike koji čekaju na ukrcaj.

Sarah Vukadin, 2. d

U utorak smo bili na terenskoj nastavi i posjetili smo prometna središta u Zagrebu. Bili smo na aerodromu „Franjo Tuđman“, Autobusnom i Glavnom kolodvoru u Zagrebu. Naučio sam da postoje različite vrste vlakova te da se pošta prevozi noću. Na aerodromu mi se svidjelo slijetanje aviona jer to znači da su ljudi iz drugih zemlja došli vidjeti Hrvatsku.

Filip Tominac, 2. d

Moj 2. e razred i učiteljica Marina Perković s drugim razredima išli smo u Zagreb na terensku nastavu. Prvo smo išli na Autobusni kolodvor Zagreb. Tamo smo vidjeli čekaonice za putnike, blagajne za prodaju karata i šaltere za informacije. Nakon toga autobusom smo išli u Hrvatski željeznički muzej. Kustosica muzeja ispričala nam je zanimljivosti o povijesti vlakova. Zadnje mjesto je bio aerodrom gdje smo vidjeli ukrcavanje putnika i slijetanje nekoliko aviona.

Gabriela Svetec, 2. e

U utorak smo imali terensku nastavu. Dan je započeo vožnjom autobusom do Zagreba. Išli smo u obilazak Glavnog kolodvora, Autobusnog kolodvora Zagreb i Zračne luke „Franjo Tuđman“ u Zagrebu. Prvo smo posjetili Autobusni kolodvor gdje smo razgledali prostor za putnike i blagajne. Potom smo bili u muzeju gdje smo saznali povijest željeznice u Hrvatskoj. Zadnje mjesto je bio aerodrom na kojem smo vidjeli uzletu pistu, sigurnosnu provjeru putnika i nekoliko aviona. Bio je to jedan lijep i zanimljiv dan!.

Kiara Jularić, 2. e

objavio: Krešo Urek   datum: 15. 3. 2018.