IZLOŽBA: 65 godina odmarališta Društva „Naša djeca“ na Velom Lošinju

Društvo "Naša djeca" Dugo Selo ove godine obilježava 65 godina ljetovanja Dugoselaca i Dugoselki u Odmaralištu Društva na Velom Lošinju. Tim povodom 24. svibnja 2024. otvorena je izložba fotografija i memorabilija u dugoselskom Kulturno informativnom centru. Naši su učenici sa svojim učiteljicama Ivanom Matešić, Aleksandrom Vajzović-Carić i Marijanom Tečić posjetili izložbu. U nastavku pročitajte njihove dojmove s izložbe, ali i sjećanja s osobnih ljetovanja na Velom Lošinju.

Posjet izložbi

Učiteljica nas je odvela u Kulturno informativni centar na izložbu o ljetovalištu na Velom Lošinju. Na izložbi smo gledali školjke. Učiteljica nam je dozvolila da ih stavimo na uho i slušamo more u njima. Vidjeli smo mnogo fotografija, a bili smo i u sobi s morskim stvarima. Svega je bilo: kupaćih kostima, maski za ronjenje i svega što čini jedno morsko ljetovanje. Slikali smo se kod stepanica, a na kraju smo se upisali i u knjigu dojmova. Na izložbi mi se jako svidjelo i voljela bih da opet odemo.

Julija Paradžik, 2. d

Moje ljetovanje na Velom Lošinju

Krenulo je prekrasno. Prvi sam se put vozila trajektom. Kad smo stigli, smjestili smo se u svoje sobe, a poslije otišli do plaže. Nakon kupanja pojeli smo fini ručak, a onda malo odmorili. Kasnije bi opet išli na plažu. Ponekad smo imali vani „party“, a išli smo i na sladoled. Jedan dan smo posjetili i Mali Lošinj i Muzej kipova. I tamo smo se kupali, na novoj plaži. Najdraže mi je bilo kad smo svi sjedili i roditeljima pisali pismo. Bilo je jako lijepo i jedva čekam opet ići tamo.

Timea Gal, 2. d

Moje prvo ljetovanje na Velom Lošinju.

Došao je kraj školske godine. Moja prijateljica i ja krenule smo zajedno na more. S ama je išao pun autobus djece. Upoznala sam nove prijatelje i prvi se put vozila trajektom. Bila sam vrlo uzbuđena i to je za mene bilo novo iskustvo. Na Lošinju sam naučila plivati bez plivica! Uživala sam u sportskim igrama, posjetili smo muzej i uživala sam u pješčanoj plaži. Najviše sam voljela jutro i doručak uz kruh s pekmezom od šumskog voća. Njam!

Mia Ivanović, 2. d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 14. 6. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c