KNJIŽEVNI SUSRET: Zbog Željke Horvat-Vukelje svi želimo biti pisci!

U djetinjstvu današnjih osnovnoškolaca nezaobilazno su štivo Slikopriče, Balončica i Petra (koja) uči plivati, poznate dječje spisateljice Željke Horvat - Vukelje. Poznatu spisateljicu ugostili su ovih dana naši prvašići sa svojim učiteljicama Slađanom Merkaš, Danijelom Medaković, Marijom Bićanić, Ivanom Matešić i Mirelom Škarić. Na svom su susretu zajedno pričali priče, pjevali i odgledali pravu malu predstavu.

Što kažu prvašići nakon susreta istražile su naše Radoznale reporterke  Korina Pervan i Lucija Šarić iz 7. e.

Tia Bacalo, 1. e: Jučer nam je došla spisateljica Željka Horvat-Vukelja, jako smo se zabavili s njom. Gledali smo predstave, pjevali pjesme što mi se najviše svidjelo. Naučila sam da trebam ići u školu. Htjela bih biti spisateljica jer volim pisati i čitati knjige.

Jakov Ivaniš, 1. a: Jučer smo čuli razne priče, vidjeli kalimbu i odgovarali na razna njezina pitanja. Najviše mi se svidjela priča o dječaku Nikoli koji je zavolio instrumente i nogomet dok je pričao s nama. Naučio sam da ne smijem biti previše na mobitelu.

Sara Mažar, 1. a: Jučer nam je došla Željka Horvat-Vukelja koja nam je pričala razne priče. Najviše mi se svidjela priča o ježiću. Htjela bih biti spisateljica zato što volim čitati.

Ana Korajac, 1. d: Došla nam je Željka Horvat-Vukelja te nam glumila, postavljala zagonetke i donijela knjige sa svojim potpisom. Najviše mi se svidjela recitacija “Jež u školi“. Htjela bih biti spisateljica kako bih mogla prodavati i potpisivati svoje knjige.

Tesa Perić, 1. d: Jučer je bilo jako zabavno, pričala nam je puno zanimljivih priča. Smiješna mi je bila priča u kojoj je dječak pričao na telefon. Naučila sam da je zabavno biti pisac.

objavio: Ivana Mijatović   datum: 5. 6. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c