DAN AFRIKE: Humanitarni sajam i edukativne radionice

Povodom obilježavanja Dana Afrike, 24. i 27. svibnja u našoj je školi održan sajam humanitarnog karaktera. Organizirali su ga učenici izvannastavne skupine Vjeronaučne aktivnosti pod vodstvom vjeroučiteljice Željkice Bradarić te učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama Marijanom Tečić, Marijom Sekur Harcet, Nikolinom BaraćIvanom Matešić, Ivanom Protuđer, Aleksandrom Vajzović-Carić, Natalijom Hršak i učiteljicom engleskog jezika Antonijom Kolaković. Učiteljice su, među ostalim, organizirale i  edukativne radionice na kojima su učenicima približile teške uvjete odrastanja siromašne djece u Africi.

Na štandovima su se prodavali slatki i slani zalogaji, zdravi sokovi i ukrasni predmeti izrađeni upravo za ovaj sajam. Koordinatorica UNICEF-ova projekta Škole za Afriku je vjeroučiteljica Željkica Bradarić. Na sajmu rabljenih predmeta moglo se naći puno zanimljivih stvari, za svakoga ponešto, a najtraženiji su bili kolači, muffini i palačinke na Slatkom štandu. Prikupljena sredstva donirana su za potrebe obrazovanja djece u Etiopiji.

Kratki izvještaj o sajmu napisala je učenica 3. d razreda Ana Alisa Vukojević.

Humanitarni sajam

U petak, 24. svibnja 2024., u našoj je školi organiziran humanitarni sajam povodom obilježavanja Dana Afrike. Na štandovima se moglo kupiti puno zanimljivih stvari: od kolača do izrađenih lutkica, od sokova od bazge do limunade. Sve novce koje smo zaradili donirat ćemo u humanitarne svrhe. Naša je smjena zaradila oko 300 eura.

Osjećali smo se darežljivo i zahvalno zato što živimo u ovako lijepoj zemlji koja ima sve što je potrebno za ugodan život. Sve što smo zaradili otići će u dobre i potrebite ruke. Kako bi budućnost bila bolja i ljepša i kako bismo svi imali iste uvjete, trebamo darivati druge i pomoći svakome kome je to potrebno.

Ana Alisa Vukojević, 3. d

objavio: Lada Grdan   datum: 28. 5. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c