RADIONICA DRUŠTVA „NAŠA DJECA“: Kako napraviti tjesteninu

Društvo „Naša djeca“ organiziralo je 4. svibnja zanimljivu radionicu izrade tjestenine na poticaj predsjednice TZ Dugo Selo Karmele Vukov Colić i voditeljice DND-a Suzane Kralj Šantić, a pod vodstvom učitelja Tomislava Jelića. Radionica izrade tjestenine – širokih rezanaca i rezanaca za juhu, realizirana je u prostoru Crvenog križa, a sudjelovali su učenici 3. d, 4. e i 2. d sa svojim učiteljicama Marijanom Tečić, Marinom Perković i Aleksandrom Vajzović – Carić.

U nastavku pročitajte više o radionici i iskustva učenika.

Trebalo je napraviti staro jelo, slatku varijantu širokih rezanaca s dodatkom maka ili oraha. Djeca su se vrlo rado odazvala sudjelovanju u radionici i odlično svladala izradu domaće tjestenine. Prilikom izrade tjestenine učenici su primijenili stečena znanja matematičkih operacija kao i znanja iz ostalih nastavnih predmeta. Rukovali su kuhinjskim alatima: valjkom za tijesto, kuhinjskom vagom i strojem za rezanje tijesta.

Na kraju su se svi sudionici zasladili tjesteninom s makom i orasima, a ostatak tjestenine djeca su ponijela roditeljima na kušanje.

Na kuharskoj radionici koja se održala 4. svibnja svi smo dobili pregače. Radili smo domaću tjesteninu. Prvi put sam mijesio tijesto. Najzabavnije mi je bilo kad smo krckali jaja u posudu. Na mašini za tjesteninu tijesto se razvuklo do jednog metra! Jedva sam čekao isprobati rezance koje smo napravili. Ispali su jako fini!

Matija Vujičić, 2. d

Na radionici sam stekla nova znanja i vještine. Zanimljivo mi je bilo naučiti sve o izradi kolača i tijesta, a u zajedničkom radu s prijateljima, sve je bilo još dinamičnije. Sad ću veselo pomagati mami u kuhinji.

Mia Teklić, 2. d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 15. 5. 2024.

1. c razred:

ponedjeljak, 13. 5., u 18.30 sati u učionici 1.c