NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA: Ivan Ravlić, 8. e, čita sto na sat!

U utorak, 15. studenog, u pratnji naše knjižničarke Lade Grdan, otputovali smo u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu u Zagrebu. I ove godine provodio se Nacionalni kviz za poticanje čitanja na temu „Čitam sto na sat“. Naš učenik 8. e razreda,  Ivan Ravlić, u kratkom vremenu pročitao je tri veoma zanimljiva romana „Krugovi na vodi“ Snježane Babić-Višnjić, „Ljeto za pamćenje“ Mire Gavrana i „Bio sam pas i opet sam pas“ Nene Lončar. Zatim je odgovorio točno ja na sva kviz pitanja, a potom je pozvan na svečano izvlačenje pobjednika Kviza i dodjelu nagrada.

Kada smo stigli u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu, smjestili smo se u predvorje i strpljivo čekali proglašenje pobjednika. No, prije samog izvlačenja, prisutne je pozdravila ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice Tatijana Petrić i ravnateljica Knjižnica grada Zagreba Davorka Bastić.

Zatim su nam se predstavili i naši poznati spisatelji i spisateljice knjiga koje su djeca trebala pročitati za sudjelovanje u Kvizu. Zahvalili su organizatorima što su odabrali baš njihove knjige, a djeci su poručili da se nadaju da su im se romani svidjeli. Bilo nam ih je divno slušati! Sretni smo sto smo upoznali i Miru Gavrana i Snježanu Babić – Višnjić i spisateljicu Nenu Lončar, umjetničkog imena Pepa Puh.

Kako bi svečanost bila još uzbudljivija i zanimljivija, poznati glumci Doris Pinčić Rogoznica i Robert Kurbaša izveli su skeč prema ulomku iz Gavranovog romana „Ljeto za pamćenje.“ Nasmijali smo se do suza!

Zatim je došlo vrijeme za proglašenje pobjednika. Naš učenik Ivan Ravlić nije osvojio ništa materijalno, ali i on je pobjednik zbog toga što je čitao. Upamtite, čitanje i učenje su blago!

Za kraj otišli smo u McDonald's i zasladili se ukusnim poslasticama. Ovom lijepom iskustvu došao je kraj i uputili smo se svojim kućama. Bilo je zabavno i poučno. Drago nam je što smo i mi bili dio ovog događanja.

Klaudia Kolgjeraj i Iva Pervan, 8. e

objavio: Krešo Urek   datum: 22. 11. 2016.