Osnovna škola Josipa Zorića

Datum objave: 11. svibnja 2026.

VOLONTERI NA PEDIJATRIJI: Mali pokret mijenja svijet

izvještavaju: Klara Vidić (8. d), Paula Samaržija (8. c) i Anja Klarić (8. c)

U dugogodišnji volonterski projekt pod vodstvom učiteljice engleskoga jezika i voditeljice Volonterskog kluba „Glava, srce, ruke“ Nikoline Ćerlek uključile smo se i mi – Margareta Babić (8. c), Anja Klarić (8. c), Paula Samaržija (8. c) i Klara Vidić (8. d).

Cilj ove akcije je razveseliti djecu koja vrijeme provode u Pedijatrijskoj ambulanti Doma zdravlja Dugo Selo te im boravak učiniti ugodnijim i zabavnijim.

Male stvari koje puno znače

Volontiranje često čini razliku upravo u malim stvarima, a djeci u ambulanti mnogo znače i obične bojanke, knjige, slagalice i igračke.

Tijekom prošloga tjedna prikupljale smo knjige, slagalice i igračke koje najčešće doniraju roditelji i građani koji ih više ne trebaju. Jednom mjesečno sve prikupljeno nosimo u Dom zdravlja, gdje slažemo police, uređujemo igračke i donosimo nove sadržaje za najmlađe pacijente. Svaki put trudimo se donijeti više nego prethodni put, što nas posebno veseli.

Osmijeh kao najveća nagrada

Nama volontiranje oduzme tek sat vremena mjesečno, ali djeci koja tamo provode vrijeme znači mnogo više. Njihovi osmijesi najveća su nam motivacija da se uvijek iznova vratimo i nastavimo pomagati. Posebno nas veseli vidjeti da se igračke koriste i da nekome uljepšaju barem nekoliko minuta čekanja ili pregleda. Upravo zbog takvih trenutaka znamo koliko i male geste mogu značiti.

Poziv svima koji žele pomoći

Drago nam je što ovaj projekt i dalje traje i što možemo pomoći djeci na tako jednostavan, ali važan način. Pozivamo sve koji imaju višak knjiga, igračaka ili slagalica da se uključe makar malom donacijom, a učenike da izdvoje malo svojega vremena i pridruže nam se u volontiranju. Jer ponekad i mali pokret može nekome uljepšati cijeli dan.

Pročitajte još

NAGRADA KOJA SE PAMTI: Prvašići iz 1. b razreda na jahanju u Western Ranchu

NAGRADA KOJA SE PAMTI: Prvašići iz 1. b razreda na jahanju u Western Ranchu

izvještavaju: Lana Ivaniš i Matea Matacun, 7. d

Trud, kreativnost i zajednički rad uvijek se isplate, a to su najbolje dokazali učenici 1. b razreda i njihova učiteljica Nikolina Barać. Na gradskoj manifestaciji „Uskrs kod Draškovića“ osvojili su 1. nagradu svojom maštovitom instalacijom „Uskrsni piknik“, kojom su oduševili posjetitelje i prosudbeno povjerenstvo. Za nagradu su u petak, 29. svibnja 2026., posjetili JK Western Ranch u Prozorju, gdje su imali priliku družiti se s konjima i okušati se u jahanju.

/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content