Korisnik:
Lozinka:

PROMETNA KULTURA: Obuka učenika za cestovni promet

Program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu nastao je u Finskoj 1989. i podržan je u većini europskih država. Ideja programa je da učenici kroz teorijski i praktični dio obuke upoznaju i dožive realne prometne situacije. Najzanimljiviji dio programa su automobili – mini vozila s motorom i poligon za kretanje s prometnim znacima.

S obzirom na to da su djeca svakodnevni sudionici u  prometu, ovim se programom podiže nivo njihove spremnosti za sigurno kretanje i predviđanje moguće opasnosti na cesti. U našoj školi, program obuke predstavljen je učenicima trećih i četvrtih razreda. Svaki je učenik tako sudjelovao u dvodijelnoj obuci, zajedničkom predavanju organiziranom u prostoru blagovaonice, a potom u vožnji na poligonu. Na predavanju je skrenuta pažnja na bitne elemente sigurnosti djece na cestama, načinu savjesnog uključivanja u promet i moguće opasnosti na putu od kuće do škole. Na poligonu, svatko u svome vozilu, učenici su imali priliku voziti auto i upoznati se s korištenjem volana, kočnica i gasa. Simulirajući vožnju gradom, učenicima se omogućuje uživljavanje u realne situacije kakvima smo svjedoci na pravim prometnicama. Program tako objedinjuje igru i edukaciju, a zahvaljujući potpori donatora, programu su pristupili svi učenici.

objavio: Marijana Pleše   datum: 3. 4. 2014.

Školski dokumenti:

« Svibanj 2018 »

Kalendar rada škola

CarNet vijesti
16.05.2018. 14:12
CARNET otvorio pet Regionalnih obrazovnih centara širom Hrvatske
Gradovi Varaždin, Zagreb, Osijek, Rijeka i Split od danas su bogatiji za nove, moderne Regionalne obrazovne centre (ROC-eve). Centre je otvorila Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, a vrijednost ove investicije iznosi 3,6 milijuna kuna.

Koje su vaše najdraže aktivnosti?

Informatički časopisi
 • Bug

Izvori znanja

Sve za školu

Ispis statistike od 13. 4. 2010.

Ovaj tjedan: 2004