Korisnik:
Lozinka:

PROMETNA KULTURA: Obuka učenika za cestovni promet

Program preventivnog odgoja djece u cestovnom prometu nastao je u Finskoj 1989. i podržan je u većini europskih država. Ideja programa je da učenici kroz teorijski i praktični dio obuke upoznaju i dožive realne prometne situacije. Najzanimljiviji dio programa su automobili – mini vozila s motorom i poligon za kretanje s prometnim znacima.

S obzirom na to da su djeca svakodnevni sudionici u  prometu, ovim se programom podiže nivo njihove spremnosti za sigurno kretanje i predviđanje moguće opasnosti na cesti. U našoj školi, program obuke predstavljen je učenicima trećih i četvrtih razreda. Svaki je učenik tako sudjelovao u dvodijelnoj obuci, zajedničkom predavanju organiziranom u prostoru blagovaonice, a potom u vožnji na poligonu. Na predavanju je skrenuta pažnja na bitne elemente sigurnosti djece na cestama, načinu savjesnog uključivanja u promet i moguće opasnosti na putu od kuće do škole. Na poligonu, svatko u svome vozilu, učenici su imali priliku voziti auto i upoznati se s korištenjem volana, kočnica i gasa. Simulirajući vožnju gradom, učenicima se omogućuje uživljavanje u realne situacije kakvima smo svjedoci na pravim prometnicama. Program tako objedinjuje igru i edukaciju, a zahvaljujući potpori donatora, programu su pristupili svi učenici.

objavio: Marijana Pleše   datum: 3. 4. 2014.

Školski dokumenti:

« Kolovoz 2018 »

Kalendar rada škola

CarNet vijesti
02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Koje su vaše najdraže aktivnosti?

Informatički časopisi
 • Bug

Izvori znanja

Sve za školu

Ispis statistike od 13. 4. 2010.