IZVANUČIONIČKA NASTAVA: Drugi razredi u Zagrebačkom kazalištu lutaka

Učenici drugih razreda u ožujku su posjetili Zagrebačko kazalište lutaka i pogledali predstavu Ružno pače prema poznatoj bajci H.C. Andersena. U pratnji su bile njihove učiteljice Sonja Ivančević, Melita Lepotinec, Lidija Relić, Aleksandra Vajzović-Carić i Natalija Hršak.

Predstava je bila obogaćena glazbom i humorom, a bajka je prikazana na jednostavan i zanimljiv način s brzim izmjenama radnje.

Na likovnoj radionici koja je prethodila predstavi, učenici su imali priliku napraviti lutku ružnog pačeta prateći upute lutkarice. Bilo je zanimljivo kako su postepeno nastajale papirnate lutke zijevalice u malim rukama. Svaki je učenik lutku, koju je izradio, ponio sa sobom kao uspomenu na predstavu i radionicu.

U nastavku pročitajte dojmove učenika.

Naš odlazak u Kazalište lutaka

Kada smo se okupili u školi svi smo bili uzbuđeni jer smo jedva čekali odlazak u Kazalište lutaka u Zagrebu.

Prvo smo imali radionicu na kojoj smo izradili malog labuda od bijelog, smeđeg i narančastog papira. Teta voditeljica je bila jako simpatična i bilo je baš zabavno s njom. Zatim smo krenuli u dvoranu gdje smo pogledali kazališnu predstavu „Ružno pače“. Lutke su bile jako zanimljive i šarene. Bilo je i smiješnih dijelova pa smo se smijali i uživali. Na kraju predstave glumce smo nagradili velikim pljeskom.

Nakon lijepo provedenog prijepodneva vratili smo se sretni i zadovoljni u naše Dugo Selo.

Ana Križić, 2.d

Svidjela mi se predstava, a najviše divlja patka koja je bila nespretna i smiješna. Stalno je padala.

Drago mi je da priča iz predstave nije potpuno ista kao bajka koju smo čitali. Lutke su bile zanimljive. Drago mi je da smo lutku koju smo napravili na radionici mogli ponijeti.

Srećko Lovrić, 2.d

Volim likovni i zbog toga mi je likovna radionica bila super. Dijelove lutke sam lako spajala. Gospođa Ivana nas je strpljivo vodila i svi su uspjeli napraviti svoju lutku.

Predstava je bila odlična. Smijali smo se pojedinim likovima kao što su divlja patka i žaba. Svidjelo mi se kako su prikazali vodu u kojoj je pače plivalo. Drago mi je što je u predstavi bilo i glazbe.

Timea Gal, 2.d

objavio: Ivana Mijatović   datum: 25. 3. 2024.