MEĐUNARODNI DAN MATEMATIKE: Integrirani dan u 2. d razredu

U sklopu obilježavanja Međunarodnog dana matematike, učenici 2. d razreda i učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić proveli su integrirani dan u kojem je matematika bila glavni motiv u svim nastavnim predmetima. Na nastavi Hrvatskoga interpretirali su Matematičku pjesmu Haide Mahmutović, na Likovnoj kulturi slikali šarene brojke, na Glazbenom pjevali su o matematici, a na kraju su organizirali natjecanje u množenju i dijeljenju. Kako su se proveli i što su sve naučili, pročitajte u izvještajima Ane Križić, Elene Pezić i Lucije Crnoje.

Dan matematike

Cijeli dan bavili smo se matematikom. Bilo je vrlo zanimljivo, napeto i zabavno.

Na satu Hrvatskoga jezika čitali smo Matematičku pjesmu. Ja volim čitati pa mi je ta pjesma bila zabavna. Na satu Matematike natjecali smo se u množenju i dijeljenju brojem sva. Bilo je napeto. Svi su htjeli pobijediti pa su dali sve od sebe i jako su se trudili. Poslije natjecanja svi smo dobili diplome za trud. Učiteljica je pohvalila naše dobro znanje. Na satu Glazbene kulture slušali smo i pjevali matematičku pjesmu, a na satu Likovne skupine crtali smo šarene vesele brojke.

Sve je taj dan bilo u znaku matematike i bilo je baš poučno i veselo.

Ana Križić, 2. d

Matematika je svuda oko nas

Volim matematiku i razni zanimljivi zadatci bili su mi pravi izazov. Bilo je zabavno i na satu Hrvatskog jezika na kojemu smo upoznali Matematičku pjesmu Haide Mahmutović koja govori o poznatim matematičkim sadržajima. Kviz na Wordwallu rješavali smo zajedno na računalu i pazili da svi zadatci budu točni i brzo riješeni.

Učiteljica je najavila natjecanje u znanju iz tablice - množenje i dijeljenje brojem dva. Ona je postavljala zadatke, a mi smo se javljali podizanjem ruke. Pobijedili su oni koji su odgovarali točno i brzo. Sretna sam što sam dobila priznanje za odličnu matematičarku i nadam se da će biti još takvih natjecanja.

Elene Pezić, 2. d

Zabavna matematika

Dan matematike mi je bio vrlo zanimljiv i brzo je prošao.

Na natjecanju iz poznavanja tablice množenja brojem dva i tablice dijeljenja brojem dva bilo je napeto i zanimljivo. Na satu Glazbene kulture pjevali smo pjesmicu Matematika koju voli pjevati i slušati moja sestra koja ima pet godina. Drago mi je da su svi učenici dobili priznanje za sudjelovanje u natjecanju, a najbolji su dobili i pohvalnicu za odličan uspjeh. Svima će nam ostati kao nagrada za marljivost koju smo svi pokazali. Bio je to uzbudljiv matematički dan.

Lucija Crnoja, 2. d

objavio: Lada Grdan   datum: 12. 3. 2024.

Ovaj tjedan: 2030