FESTIVAL LIKOVNE I GLAZBENE UMJETNOSTI U DUGOM SELU 2024.

U veljači se u našem gradu, u organizaciji Glazbene škole Dugo Selo, održao „Festival likovne i glazbene umjetnosti”. Na sudjelovanje su bila pozvana djeca do 15 godina i to u kategorijama podijeljenim prema dobnim skupinama i obliku izričaja. U nastavku pročitajte tekst našeg reportera Emanuela Peponija Pintar, 5. a, koji sudjelovao je na Festivalu i izvijestio nas o zanimljivostima i rezutatima, a zatim i kratki izvještaj naše dopisnice Maše Bočkaj, 4. e.

Cilj pokretanja festivala razvoj je kreativnosti i dječje mašte kroz glazbu, ples i igru. Na sudjelovanje su bila pozvana djeca do 15 godina i to u kategorijama podijeljenim prema dobnim skupinama i obliku izričaja. Tema likovnog dijela natjecanja bila je „Moj grad”, a rad je mogao biti nacrtan u bilo kojoj tehnici. Glazbenici su imali slobodu izbora jedne skladbe kojom su se predstavili u okviru određenom minutažom.

Na Festival je stigao velik broj radova iz obližnjih, ali i udaljenijih hrvatskih škola kao što su one iz Makarske, Križa i  drugih gradova. Na finale natjecanja, koje se održalo 01. ožujka u velikoj koncertnoj dvorani Glazbene škole Dugo Selo, plasiralo se 12 finalista u kategoriji likovne i 11 finalista u kategoriji glazbene umjetnosti. Bila je to ugodna prilika za stjecanje novih poznanstava i druženje.

Među finalistima bio je velik broj učenika naše škole. U kategoriji likovne umjetnosti naši su finalisti bili: Mia Ivanović, 2. d, Timea Gal, 2. d, Ivan Lukić, 2. e, Monika Ivaniš, 4. e, Maša Bočka, 4. e i Katarina Križić, 6. a. U kategoriji glazbene umjetnosti finalisti su bili Ivona Završak, 4. b, Luka Hrastović, 5. b i Emanuel Peponi Pintar, 5. a.

Održan je koncert na kojem su svirali i pjevali svi finalisti pred žirijem uz podršku publike koju su činili roditelji i ostali natjecatelji. Jednako se navijalo i pljeskalo svima jer su nastupi bili raznoliki i zanimljivi. Pjevalo se i sviralo na različitim instrumentima kao što su flaute, orgulje, gitara…

Učenici 4. e učiteljice Marine Perković, osim svojom pjesmom Nek' svud ljubav sja, publiku su počastili i mnogobrojnim likovnim radovima za koja su neki dobili i priznanja u obliku diploma i medalja. U kategoriji glazbene umjetnosti zapažen nastup na orguljama imao je naš učenik Luka Hrastović.

Na kraju svečanosti ravnatelj Glazbene škole Dario Cebić uručio je pehare i diplome finalistima s najvećim brojem bodova i to u kategoriji likovne umjetnosti Marti Luisi Tominac, učenici OŠ Ivan Benković, dok je u kategoriji glazbene umjetnosti pobijedio učenik naše škole Emanuel Peponi Pintar na gitari sa skladbom Nene Munitića Kapljice.

Nakon zajedničkog fotografiranja su svi imali priliku pogledati likovne radove finalista koji će biti i izloženi na zidu koncertne dvorane Glazbene škole.

Emanuel Peponi Pintar, 5. a

Sudjelovali smo na Festivalu likovne i glazbene umjetnosti u Glazbenoj školi Dugo Selo. Nas nekoliko prijavilo se s likovnim radovima, a cijeli 4. e prijavio se na glazbeni dio natjecanja s pjesmom Nek' svud ljubav sja.

U petak 1. ožujka bili smo na dodjeli nagrada. Bilo je puno natjecatelja i jako dobrih nastupa. Mene su najviše oduševili flautistica Paula i gitarist Manu. Naš 4. e osvojio je drugu nagradu. Nastup je bio odličan. Svi smo bili sretni. Monika i ja osvojile smo i prvu nagradu na likovnom natječaju. Znate, jako je lijepo osjećaj dobiti nagradu kao pojedinac. To mi je prva takva nagrada. Do sada smo uvijek osvajali nagrade kao skupina s našom učiteljicom Marinom Perković ili ekipno u DVD-u.

Ovo bih opet ponovila, a možda i hoću. Do skorog javljanja, vaša Maša!

Maša Bočkaj, 4. e

objavio: Ivana Mijatović   datum: 5. 3. 2024.