DAN PLANETA ZEMLJE: Ekološke aktivnosti učenika 2. i 4. razreda

Povodom obilježavanja Dana planeta zemlje, 22. travnja provele su se prigodne ekološke i kreativne aktivnosti među učenicima drugih i četvrtih razreda. Učenici 2. a razreda s učiteljicom Slađanom Merkaš obišli su školsko dvorište, pokupili otpad i razvrstali ga u pripadajuće spremnike, učenici 2. d razreda s učiteljicom Ivanom Matešić izrađivali su edukativni plakat, dok su učenici 4. d razreda s učiteljicom Marijanom Tečić obišli stabla koja su prošle godine posadili u sklopu ekološke akcije „Posadi drvo, ne budi panj“. U nastavku pročitajte učeničke izvještaje i pogledajte fotografije.

Dan planeta Zemlje

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje, 22. travnja, na izvannastavnoj kreativnoj skupini s izrađivali smo plakat. Na plakatu se nalazi puno kopnenih i vodenih životinja, a Zemlju smo podijelili na dva dijela, kopno i vodu.

Zemlju moramo štititi i čuvati tako da ne bacamo smeće u prirodu, već ga razvrstavamo u posebne spremnike za staklo, plastiku, papir i slično. Moramo ju štititi da ne ugrozimo život životinja i biljaka, a posebno moramo paziti na čistoću rijeka, mora i jezera. Biljke moramo čuvati jer nam daju kisik, a vode su nam važne jer nam daju kisik. Vode su nam važne jer ju pijemo i mi i životinje, a važne su i za život biljaka.

Čuvajte Žemlju, zalijevajte biljke i ne bacajte smeće u prirodu!

Mia Janković, 2. d

Dan planeta Zemlje

Jučer, 22. travnja, na kreativnoj izvannastavnoj skupini izrađivali smo plakat povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje. Zemlju štitimo tako da ne bacamo smeće, ne ubijamo životinje i ne zagađujemo okoliš. Biljke moramo čuvati da ne bi nestalo kisika. Mislim da će Zemlja vječno živjeti ako ju budemo čuvali. Bilo nam je jako zabavno izrađivati plakat.

Mirta Lamza, 2. d

Dan planeta Zemlje

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje, 22. travnja 2021., moji prijatelji iz razreda i ja prošetali smo oko škole i naišli na puno smeća. Pronašli smo plastiku, papir i još mnogo drugog otpada. Vidjeli smo čak i odbačenu naranču. Pokupili smo smeće i razvrstali ga u spremnike. Bilo nam je svima zabavno, ali i poučno. Nadam se da će biti još ovakvih avantura.

Jana Šimić, 2. a

Dan planeta Zemlje

U četvrtak, 22. travnja, obilježava se Dan planeta Zemlje i ljude se podsjeća na to koliko je važno ne zagađivati Zemlju. Toga je dana učiteljica Marijana Tečić organizirala za nas, učenike 4. d razreda, izvanučioničku nastavu.

Prošle smo godine u sklopu aktivnosti naše ekološke skupine „Mali Zeleni“ posadili tri stabla. Dva stabla posadili smo u dječjem parku u Uliti Ante Starčevića, a treće smo posadili u školskom dvorištu. Ove smo godini provjerili jesu li se naša stabla primila. Prvo smo prošetali do dječjeg parka te ustanovili da stabla uspješno napreduju i da im na granama rastu pupovi. Neko smo se vrijeme igrali u parku. Zatim smo provjerili stablo tulipanovac koje se nalazi iza škole i oduševili se time kako lijepo raste. Bili smo sretni što su se naša stabla primila, što smo tako doprinijeli očuvanju Zemlje, jer stabla proizvode kisik koji nam je potreban.

Marko Malus, 4. d

Dan planeta Zemlje

Jučer, 22. travnja, povodom Dana planeta Zemlje naša učiteljica povela nas je u šetnju, odnosno obići stablo koje smo posadili prošle godine. Kada smo stigli, vidjeli smo da se stablo primilo, ali i da je bilo smrznuto zbog mraza. Fotografirali smo se i učiteljica nam je predložila igru u parku, što smo mi oduševljeno prihvatili. Na povratku u razred obišli smo i stablo iza škole koje smo također posadili prošle godine. Ono je isto tako uspjelo i raste.

Lucija Katalenić, 4. d

Dan planeta Zemlje

U četvrtak, 22. travnja, s razredom i učiteljicom išla sam u šetnju do parkića kod Plodina. Išli smo vidjeti kako napreduje stablo platane koje smo posadili prošle godine. Stablo se primilo, no vidjeli smo da su pupoljci bili smrznuti uslijed mraza. Krenuli smo prema školskom dvorištu, gdje se nalazi stablo tulipanovca koje smo također posadili prošle godine. I ono dobro napreduje.

Jana Jakopović, 4. d

objavio: Krešo Urek   datum: 29. 4. 2021.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »