NAŠE MJESTO: Učenici 2. a u šetnji Dugim Selom

U sklopu nastave prirode i društva učenici 2. a razreda i učiteljica Slađana Merkaš prošetali su ulicama Dugog Sela kako bi na licu mjesta vidjeli najvažnije institucije koje čine grad. Što su sve vidjeli i naučili te što im se najviše svidjelo pročitajte u njihovim izvještajima.

Naše mjesto

Danas smo doživjeli avanturu. Učiteljica nas je iznenadila šetnjom našim gradom. Naš grad zove se Dugo Selo. Da ne duljim, sad ćete saznati gdje smo sve bili. Prvo smo vidjeli stare kuće, a zatim vrtić, Dom zdravlja, KUD Preporod, Policijsku postaju, općinu i Perivoj grofa Draškovića.

Putem smo sreli djecu, a pred vrtićem vidjela sam svoju sestru i sjetila se svojih vrtićkih dana. Sreli smo i vatrogasca koji nam je pokazao vatrogasna vozila. Razgovarali smo o satu koji se nalazi u samom centru Dugog Sela. Nažalost, nismo prošli pokraj Željezničke stanice jer nismo imali više vremena. Nadam se da ćemo sljedeći put vidjeti kako napreduje izgradnja našeg novog Kolodvora. Tako je završio naš izlet.

Matea Matacun, 2. a

Dugo Selo

U ponedjeljak, 1. ožujka, moj 2. a razred prošetao je Dugim Selom. Pošto smo iz prirode učili lekciju „Naše mjesto“, posjetili smo bitne građevine u Dugom Selu. Nedaleko od škole vidjeli smo stare drvene kuće. Nakon toga prošli smo pored vrtića i vidjeli jako puno male djece. Blizu vrtića nalazi se Policijska postaja. Zatim smo posjetili vatrogasce s kojima smo porazgovarala i vidjeli tri velika vatrogasna vozila. Prošli smo i pored Doma zdravlja i Hitne. Mislim da tu nitko ne voli dolaziti.

Poslije smo otišli u park gdje se nalazi jedan stari bunar i spomenik borcima. Nažalost, nismo se stigli igrati u parku jer smo se morali vratiti u školu. Veselim se novoj šetnji s razredom kroz naše Dugo Selo.

Jana Šimić, 2. a

Naše mjesto

Zovem se Ivana Pranjić. Idem u 2. a razred Osnovne škole Josipa Zorića. S učiteljicom šetali smo našim mjestom koje se zove grad Dugo Selo. Vidjeli smo vrtić i djecu koja su se igrala, Dom zdravlja u kojem radi moja mama, Policijsku postaju i Vatrogasno društvo gdje smo razgovarali s vatrogascem koji nam je pokazao dva velika vatrogasna vozila.

Šetali smo centrom, prošli pokraj općine te stigli do parka koji se zove Perivoj grofa Draškovića u kojem se nalazi spomenik poginulim borcima u ratu. Naše Dugo Selo jako je lijepo, u njemu živi puno ljudi i djece. Sretna sam što i ja ovdje živim.

Ivana Pranjić, 2. a

Naše mjesto

U ponedjeljak, 1. ožujka, krenuli smo s našom učiteljicom u šetnju gradom Dugo Selo. Prvo što smo vidjeli bile su stare kuće koje su se nekad davno gradile u Dugom Selu. Došli smo do vrtića gdje smo vidjeli puno djece koja su se igrala u dvorištu i uživala u sunčanom danu. Nastavili smo dalje hodati i prošli pokraj Doma zdravlja gdje rade različiti doktori koji nas liječe. Usput smo prošli pokraj Policijske postaje.

Zatim smo došli do Vatrogasne postaje gdje nam je jedan vatrogasac otvorio vrata tako da smo mogli vidjeti što se sve nalazi unutra. Vidjeli smo vatrogasno vozilo i postavljali mu različita pitanja o njegovu poslu. Prošli smo Perivojem grofa Draškovića. Tamo smo vidjeli bunar iz kojeg se nekada grabila voda i spomen-ploču poginulim borcima. Odgodili smo igru na igralištu za drugi put jer smo žurili u centar Dugog Sela. U centru se nalazi jedan veliki sat, a preko puta njega nalazi se općina.

Šetnja je bila zanimljiva, a moje noge umorne. Uspješno smo se vratili u našu školu.

Klara Pastvečko, 2. a

Naše mjesto

Danas je cijeli razred s učiteljicom otišao u šetnju. Vidjeli smo vrtić i djecu kako se igraju. Otišli smo do Doma zdravlja, a nakon toga do Policijske postaje. Dok smo šetali, vidjeli smo nekoliko starih drvenih kućica. Posjetili smo Vatrogasnu postaju. Vatrogasac nam je pokazao dva vatrogasna vozila. Postavili smo mu nekoliko pitanja. Došli smo i do Perivoja grofa Draškovića, a vidjeli smo i stari bunar u koji smo radoznalo zavirili.

Bila je to prekrasna šetnja s prijateljima i učiteljicom.

Tara Perić, 2. a

Moje mjesto

Danas sam bio u obilasku svojega grada. Moj grad se zove Dugo Selo. U obilasku sam vidio vrtić i djecu kako se igraju. Vidio sam i Dom zdravlja. Dok smo hodali do Vatrogasne postaje, vidjeli smo stare kuće. Kod vatrogasaca bila su otvorena vrata pa smo vidjeli vatrogasna vozila. Dalje smo nastavili do parka. U parku smo vidjeli spomenik svih žrtava u ratu i bunar iz starih vremena. Bilo je jako zanimljivo.

Filip Djedović, 2. a

Naše mjesto

U ponedjeljak, 1. ožujka 2021., bio je jako lijep i sunčan dan. Naša učiteljica Slađana Merkaš vodila nas je u prelijepi grad Dugo Selo. Prošli smo svašta: Dom zdravlja, Vatrogasni dom, općinu, Policijsku postaju, park u kojem se nalazi stari bunar i veliki sat u centru. Stali smo pred Vatrogasnim domom i uspjeli vidjeti vatrogasca i razgovarati s njim. Vidjeli smo kamione. Najviše su mi se svidjele stare kuće koje su građene jako davno i stari bunar u parku.

Gabriel Ćorluka, 2. a

objavio: Krešo Urek   datum: 5. 3. 2021.