DJEČJI TJEDAN: „Mali zeleni“ uredili školski atrij

Dječji tjedan svake se godine obilježava prvi tjedan u listopadu te obuhvaća aktivnosti i akcije kojima se šira javnost senzibilizira na ostvarivanje dječjih prava i potreba. Prepoznatljivi moto Dječjeg tjedna izražava odnos odraslih prema djeci te glasi: „Ljubav djeci prije svega!“ Ove su godine polaznici izvannastavne skupine Mali zeleni po vodstvom učiteljice Marijane Tečić, koja je inače i članica Društva „Naša djeca“ Dugo Selo, u skladu s ciljevima i motom Dječjeg tjedna, uredili školski atrij posadivši ukrasno bilje i cvijeće te uklonivši obrastao korov oko staza. U nastavku pročitajte njihove izvještaje i pogledajte fotografije.

Školski atrij

U utorak, 6. listopada, mi, članovi izvannastavne skupine Mali zeleni: Ante, Barbara, Gabrijela Jana i ja, u pomoć učiteljice Marijane Tečić, ravnateljice Mare Mamuze i domara Ivana Ivančana, plijevili smo korov i sadili cvijeće u školskom atriju. Bilo je tu maćuhica raznih boja, vrijesaka i drugog cvijeća.

U teglama smo napravili rupice, u njih stavljali cvijeće i zatim lagano zatrpavali zemljom. Nije bilo potrebno zalijevati jer je dan ranije padala kiša. Naš atrij sad je još ljepši jer smo ga našim ručicama uredili.

Toma Jazvo, 4. d

Sadnja biljaka

U utorak, 6. listopada 2020., Toma, Jana, Barbara, Lucija, Gabrijela i ja s učiteljicom Marijanom Tečić sadili smo cvijeće u atriju. Čupali, sadili i zabavljali se. Preskakali smo uže dok su naša učiteljica, ravnateljica Mara Mamuza i domar Ivan Ivančan razgovarali. I školska spremačica Marica Ćavarušić došla nam je pomoći, a na kraju su nam se pridružili i uzbuđeni drugašići. Svi smo se lijepo naigrali.

Ante Josipović, 4. d

Uređenje atrija

U utorak, 6. listopada, nekoliko učenika 4. d razreda s učiteljicom Marijanom Tečić uređivalo je atrij. Sadili smo cvijeće i presađivali ga u tegle. U dvije velike tegle zasadili smo po četiri cvijeta, a u manje smo tegle sadili po jedan ili po dva cvijeta.

Nakon sadnje ravnateljica Mara Mamuza uputila nas je da nekoliko cvjetova odnesemo i u školsku blagovaonicu. Ruke i noge bile su nam prljave od zemlje, ali je sadnja cvijeća bila jako zabavna.

Jana Jakopović, 4. d

objavio: Krešo Urek   datum: 16. 10. 2020.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »