OBAVIJEST O TESTIRANJU PSIHOFIZIČKE SPREMNOSTI DJETETA ZA UPIS U 1. RAZRED

Poštovani roditelji,

od 01.06.2020. nastavljamo s postupkom procjene psihofizičke spremnosti djece za upis u prvi razred u školi. Podsjećamo da se postupak obavlja zasebno u ordinaciji školske liječnice (pogledati prethodnu obavijest) i u stručnoj službi škole. Molimo roditelje koji su dobili termine u ožujku, a zbog obustave provođenja postupaka procjene nisu obavili testiranje, da telefonskim putem zatraže novi termin za testiranje.

Temeljem uputa nadležnih institucija i epidemiološkim preporukama, testiranje budućih prvašića u školi odvijat će se na sljedeći način:

• Predbilježbe za termin testiranja djeteta zaprimaju se isključivo telefonskim putem u tjednu od 25.05.2020. do 29.05.2020. na broj telefona 01/2774 147.

• Testiranja djece u školi obavljat će se u tjednu od 01.06.2020. do 05.06.2020., u jutarnjim terminima (od 08:00 do 13:00), pri čemu je predviđeno trajanje jednog termina testiranja 30 min.

• U pratnji smije biti samo jedan roditelj.

• Djetetu i sebi prije polaska izmjeriti temperaturu – roditelj ili dijete s povišenom temperaturom ili s respiratornim tegobama neće biti primljeni.

• Obavezna je dezinfekcija ruku na ulazu u školu.

• Roditelj i dijete trebaju doći točno u termin i ne zadržavati se poslije testiranja u školi. Kako bismo umanjili mogućnost kontakta s drugim roditeljima i djecom, važno je pridržavati se dobivenog termina.

• Prilikom dolaska na testiranje u školu, donesite ispunjene obrasce koji se nalazi na našoj web stranici. Ukoliko niste u mogućnosti donijeti ispunjene obrasce, ispunit ćete ih u školi. Roditelju će biti potrebna kemijska olovka pa molimo da iz higijenskih razloga ponesete svoju.

• Izbjeći ćemo uobičajeno rukovanje pri pozdravljanju.

• Procjena će se obavljati u učionici na katu. Procjenu djeteta će obavljati stručne suradnice škole. Tijekom postupka nastojat ćemo zadržavati fizički razmak između nas i djeteta.

• Roditelj će za vrijeme testiranja djeteta biti ispred učionice i predati papire koje ste pripremili te pričekati završetak testiranja djeteta.

• Svako dijete će na testiranju dobiti svoju olovku koju će na kraju dobiti na poklon.

Zbog specifičnosti organizacije rada škole u ovakvim okolnostima, možda neće uvijek biti moguće dodijeliti željeni termin, pa molimo roditelje za razumijevanje.

Podsjećamo da:

Roditelj na testiranje treba donijeti ispunjen Upitnik za roditelje (obrazac se nalazi na kraju ove obavijesti).

Ako za dijete postoje relevantni zdravstveni nalazi (vezano uz neke teškoće), molimo da i njih donesete.

Važno!

Procjenu djetetove spremnosti i prijedlog upisa u prvi razred daje Školsko povjerenstvo (stručna služba škole i školska liječnica), a nakon toga slijedi upis.

Postupak upisa će se obavljati elektroničkim putem (e-mail) na način da će roditelj nakon obavljenog pregleda u školi i kod školske liječnice (te nakon naših međusobnih konzultacija) na e-mail adresu koju ste naveli u Upitniku za roditelje dobiti Upisnicu koju ćete ispuniti, potpisati i povratno poslati (skeniranu ili fotografiranu) zajedno s potrebnom dokumentacijom za upis (preslika rodnog lista i preslika potvrde o prebivalištu).

Ukoliko niste u mogućnosti na ovaj način dostaviti upisnu dokumentaciju, molimo da nas telefonski kontaktirate (ne dolaziti u školu bez prethodne najave!) kako bismo dogovorili termin za ispunjavanje upisne dokumentacije u školi.

Priloženi dokumenti:
Upitnik_za_roditelje_2020.docx (21.43 KB)

objavio: Krešo Urek   datum: 22. 5. 2020.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »