U KAZALIŠTU: Drugi razredi u Trešnji

Učenici drugih razreda posjetili su Kazalište Trešnja i pogledali predstavu „Pipi Duga Čarapa“ 6. ožujka. Predstavu je po motivima švedske spisateljice Astrid Lindgren režirala hrvatska redateljica Renata Carola Gatica, a sudeći po dojmovima učenicima se je svidjela.

Predstava „Pipi Duga Čarapa“

Uzbudljivo je bilo u predstavi kada je Pipi zaželjela laku noć mami i tati kojih nije bilo. Živjela je sama. Svidjelo mi se kada je Pipi na kraju zagrlila tatu. Pipi je izgledala čudno i ponašala se čudno.

Petar Abramušić, 2. d

U predstavi mi se sve svidjelo. Pipi je imala zelenu haljinu i narančastu kosu. Bila je nestašna. Policajci u predstavi su bili smiješni kad su komentirali sa zida. Uzbudljive su bile lovice policajaca i Pipi.

Romeo Nađ, 2. d

Pipi  je lijepo pjevala i svirala. Bilo je uzbudljivo kada se Pipi zabavljala. Izgledala je slatko i smiješno, a ponašala se čudno. Nije mi se svidjelo kada je Pipi bila tužna.

Dora Dominković, 2. d

Pipi je bila slatka, imala je puno pjega na licu. Ponašala se važno jer se pravila da je bila u puno gradova i država. Gusari su bili jako smiješni i čudni. Bilo je uzbudljivo kada su došli policajci. Glazba je bila dobra i uživala sam u njoj. U predstavi mi je nedostajao majmun, njezin kućni ljubimac, o kojem smo čitali. Bilo je lijepo kad je Pipi na kraju vidjela svoga oca.

Nina Matić, 2. d

Svidjelo mi se kada je Pipi bacila dječaka na drvo. Bilo je uzbudljivo kada je skakala po stolu. Izgledala je uzbudljivo, imala je pjege, narančastu kosu i različite čizme. Ponašala se nepristojno, podrigujući se i bacajući jabuke. Gusari su pričali priču i tako vodili događaje.

Policajci su bili smiješni kad su kucali po grmlju kako bi ušli u Pipinu kuću Pipinovac.

Katarina Križić, 2. d

objavio: Ruža Špoljarić   datum: 11. 3. 2020.