KREATIVNA NASTAVA: Učenici 3. d razreda izradili lutke od čarapa

U klopu nastave likovne kulture učenici 3. d razreda i učiteljica Marijana Tečić organizirali su kreativnu izradu lutaka od starih čarapa i drugih materijala. Osim što su napravili odlične lutkice, likove životinja, pokazali su kako se može reciklirati tkanina. U nastavku pogledajte fotografije i pročitajte dojmove i izvještaje učenika.

Moja lutkica

Na satu likovne kulture izrađivali smo životinje od čarapa. Napravila sam zmiju Zrinku.

Zrinka je ljubičaste boje. Ima ružičasti jezik i nos. Ukrasila sam je ružičastim i ljubičastim točkicama. Također ima i dva ružičasta zuba. Nije opasna, samo se belji.

Na kraju sata predstavljali smo svoje lutkice pred cijelim razredom. Objasnili smo zašto smo izabrali određenu životinju za izradu i rekli koje smo joj ime dali. Učiteljica nas je fotografirala i našalila se da te životinje predstavljaju nas na maškarama.

Larisa Kolić, 3. d

Izrada lutaka od čarapa

U četvrtak, 13. veljače, učenici 3. d razreda izrađivali su lutke od čarapa.

Svi smo donijeli različite dodatke za lutke. Netko je donio pompone, netko perje, a neki su čak donijeli iglu i konac. Mogli smo upotrijebiti i kolaž. Pripremili smo se za pravu zabavu. Svatko je napravio nešto smiješno i zanimljivo. Najviše je bilo izrađenih životinja, jedino je moja najbolja prijateljica napravila čovjeka. Među životinjama najčešći su bili psi.

Nakon izrade morali smo predstaviti svoje lutke. Kada je naš prijatelj predstavio magare Marka, učiteljica i mi prasnuli smo u smijeh.

Mia Sokač, 3. d

Čarapa u liku životinje

Na satu likovne kulture izrađivali smo lutke životinja od čarapa. Moja je čarapa dobila lik spa dalmatinca. Međusobno smo su posuđivali potrebne stvari. Lutke smo izrađivali dva školska sata.

Prvo smo napravili oblik zamišljene životinje, a zatim smo od raznih materijala izrađivali uši, oči, usta i jezik. Ja sam izrezao komadić „čupave“ tkanine, kružiće i napravio jezik od kolaža. Razmjestio sam dijelove po čarapi i zalijepio.

Tako je nastao moj pas dalmatinac koji je čak i zalajao!

Dominik Šabarić, 3. d

Izrada lutaka

U četvrtak, 13. veljače, učiteljica nam je najavila da ćemo sutradan na satu likovne kulture izrađivati lutke od starih čarapa. Kod kuće smo potražili i na nastavu donijeli stvari koje su nam bile potrebne za izradu lutkica. Donijeli smo razne šarene čarape (bez rupa), ljepilo, škare, vuneni konac i druge sitnice.

Nestrpljivo smo čekali da krenemo s izradom i pretvorimo stare čarape u neobične lutkice. Nakon čak dva školska sata završili smo s izradom lutkica. Ja sam napravila lutkicu psa kojeg sam nazvala Rex. Drugi su također izradili pse, zmije, zečeve, zmajeve i djevojčice. Sada napokon imam svog kućnog ljubimca.

Barbara Tepeš, 3. d

objavio: Krešo Urek   datum: 2. 3. 2020.