TERENSKA NASTAVA: Sedmaši posjetili Zoološki vrt

U utorak, 5. studenog, posjetili smo Zoološki vrt Maksimir. U 8 sati krenuli smo prema ZOO-u u pratnji učitelja biologije Nenada Židaka, učiteljice fizike Sanje Hmure Meić, učiteljica hrvatskoga jezika Darije Sever i Dragane Radovan Marković, školskog psihologa Nikole Vincelja te ravnateljice Mare Mamuze. Kada smo došli u ZOO, učitelji su nam dali ulaznice, a dobili smo i zadatke vezane za terensku nastavu.

Kroz Zoološki vrt proveo nas je stručni edukator Josip. Prva životinja koju smo posjetili bio je lemur, a zatim smo svratili do merkata. Vodič nam je pokazao nekoliko životinja, a ostatak smo obilazili s prijateljima. U Zoološkom smo vrtu pored nastambe crvenog pande naišli na malu kinesku kuću. Tamo je bio ostatak našeg razreda. Pridružili smo im se, razgovarali smo, slušali pjesme…

Najzanimljivija životinja je merkat. Jako su simpatični. U Zoološkom mi je bilo jako zabavno. Družili smo se i saznali puno o životinjama.

Josipa Pavlović, 7. b

U Zoološkom vrtu

U utorak, 5. studenog. učenici sedmih razreda posjetili su Zoološki vrt Maksimir. Kada smo stigli u Zoološki, podijelili su nam ulaznice i nastavne listiće. Zatim su nas podijelili u grupe. Moj 7. b razred je bio B grupa.

Vodič nam je rekao da će netko od nas, prije razgleda konkretne životinje, trebati tu životinju i opisati. Vodič nas je odveo do nekoliko životinja i objasnio njihove karakteristike.

Nakon obilaska sa stručnim vodstvom, imali smo oko 3 sata slobodnog vremena za samostalni obilazak Zoološkog vrta. Neki su učenici razgledavali životinje, a neki se družili. Ja sam s Kristianom, Mihaelom i Josipom obišla Zoološki vrt. Nakon toga smo otišli do kineske kućice i tamo slušali pjesme, zabavljali se i otišli u obližnji park. Uputili smo se u suvenirnicu i izradili zajedničku fotografiju.

Sve u svemu bilo mi je jako zabavno i poučno. Naučila sam ponešto o svakoj životinji.

Klara Tomić, 7. b

Učenici u Zoološkom vrtu: Pobuna u Kući gmazova?

U utorak, 5. studenog, učenici sedmih razreda krenuli su u Zoološki vrt u Maksimiru. Stigli su tamo oko 9 sati ujutro. Tamo ih je dočekao vodič koji ih je vodio kroz Zoološki vrt te im pokazivao i objašnjavao životinje kroz igru pogađanja. Vidjeli su puno zanimljivih životinja: predatore, sveždere, ali i biljoždere. U jednom smo trenutku vidjeli pauna koji nam se činio kao da luta Zoološkim vrtom. U Zoološkom vrtu je bilo zabavno i edukativno.

Učenici su mogli samostalno razgledavati Zoološki vrt nakon predavanja. U tom je vremenu u Kući gmazova zmija izašla iz svoje nastambe. Nakon nekog vremena su došli čuvari koji su ju vratili u njezin dom.

Ian Remenar, 7. b

objavio: Krešo Urek   datum: 8. 11. 2019.