„MAKSIMIRSKI ISTRAŽIVAČI“: Terenska nastava učenika 3. razreda

U ponedjeljak, 21. listopada, učenici 3. razreda i njihove učiteljice Marija Sekur Harcet, Petra Relić, Marijana Tečić i Ivana Protuđer, ravnateljica Mara Mamuza te pomoćnica u nastavi Matea Vinojčić sudjelovali su na terenskoj nastavi u Maksimiru. U sklopu edukativnog programa za djecu osnovnoškolske dobi „Maksimirski istraživači“ i teme „Potraga za blagom“ učenici su razvijali vještine orijentacije i snalaženja u prostoru koristeći se znakovima iz prirode, kompasom i uputama. U nastavku pročitajte njihove osvrte i pogledajte fotografije.

Dok smo prolazili kroz Maksimir, promatrali smo raste li mahovina na sjevernoj strani stabla. Na velikom panju gledali smo godove. Posjetili smo u Paviljon jeke. Počeli smo pjevati i čula se jeka. Popeli smo se na Vidikovac. Tamo smo napravili sunčani kompas. U Dolini dalija izradili smo vodeni kompas. Bili smo kod kapele svetog Jurja i razgovarali o tome kako je Maksimir dobio ime po Maksimilijanu Vrhovcu. Biskup Juraj ga je dodatno uređivao. Kod obeliska smo pronašli škrinju s blagom.

U ovom posjetu Maksimiru puno smo naučili.

Andrej Vernik, 3. c

Ostali učenici i ja smo bili u Maksimiru u potrazi za blagom, ali ne bilo kakvim, već za zlatnom medaljom.

Bili smo svugdje: na maloj pozornici, kod velikog panja s godovima u šumi, u Paviljonu jeke, na Vidikovcu, u Dolini dalija, kod kapelice sv. Juraja i kod obeliska.

Najzabavnije je bilo to što smo se koristili kompasom i što smo pronašli.

Matej Majanović, 3. c

Učenici 3. c razreda s učiteljicom su u ponedjeljak, 21. listopada, išli na terensku nastavu u park Maksimir autobusom.

Obišli smo malu pozornicu, Paviljon jeke, Vidikovac, Dolinu dalija, kapelicu sv. Jurja i obelisk. Pomoću mahovine, godova na panju, vodenog i sunčanog kompasa određivali smo strane svijeta. Pronađene karte davale su nam putokaz do škrinje s blagom.

Terenska nastava svidjela mi se jer sam naučio pomoću čega se sve mogu orijentirati u prirodi.

Noa Crnoja, 3. c

U ponedjeljak, 21. listopada, posjetili smo park Maksimir. Kod male pozornice proučili smo mahovinu koja se nalazi na sjeveru. Okupili smo se i oko velikog panja u šumi i promatrali godove. U Paviljonu jeke „svirali“ smo glasom i tijelom.

Pored Vidikovca vidjeli smo sunčani sat. U Dolini dalija izradili smo kompas pomoću igle, magneta, vode i malo plastike. Pored kapelice svetog Jurja saznali smo da je Maksimir dobio ime po  Maksimilijanu Vrhovcu. Kod obeliska smo pronašli blago - zlatnu medalju i diplomu. Bilo mi je jako lijepo i voljela bih otići ponovno.

Vita Blažinović, 3, a

objavio: Krešo Urek   datum: 29. 10. 2019.